facebook-ckis

Harmonogram zajęć

marzec 2019

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Grudzień 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

P1190901 Large      Różne jest zapotrzebowanie na wysiłek fizyczny u osób „wcześniej urodzonych". Jedni prowadzą „siedzący" tryb życia, biesiadując i przybierając na wadze, inni ignorują upływające lata, biorą udział w różnego rodzaju nadażających się imprezach sportowo -rekreacyjnych. To sposób żeby się poruszać, ale też wspaniała okazja do przebywania z innymi ludźmi, zawierania nowych znajomości i utrzymywanie przyjaźni. Wychodząc naprzeciw potrzebie zachowania „zdrowotności" i aktywności, po raz szósty w historii gminy Postomino dla mieszkańców powyżej 50-tego roku życia, Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowało, kolejne Grand Prix Aktywni 50+. W trakcie którego rozegrane zostaną trzy turnieje. Jako pierwszy odbył się Primaaprilisowy Turniej Weteranów w dniu 9 maja 2015r.


       Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski, widząc liczne zgromadzone grono uczestników ze wzruszeniem przytoczył tegoroczne motto „Czasem aby wygrać trzeba umieć kilkanaście razy przegrać, ale ciągle iść do przodu". Z wielką radością witał przybywających uczestników tych już znanych i tych którzy po raz pierwszy wkroczyli w turniejowe szranki. W primaaprilisowym turnieju rozegrano 5 konkurencji: cellotka - rzut lotką do tarczy, slalom (siedem tyczek) z piłką na czas, festiwal rzutów piłkami lekarskimi, rzut bilami jak najbliżej celu, bieg na 60 m kobiet, 100 m mężczyzn.
      Pomimo poważnego wieku i widocznych siwizn na głowach we wszystkich konkurencjach widać było zaangażowanie i sportową rywalizację, walczono o każdy centymetr, w rzutowym festiwalu piłkami lekarskimi, o każdą sekundę w pokonywaniu slalomu czy biegu. Rzuty lotkami i bilami dostarczały wiele widowiskowych emocji - wiele braw przy „rzuconej „10" i buczenie gdy lotka lub bila powędrowała poza obręb tarczy. W turnieju wzięło 19 zawodników (9 kobiet i 10 mężczyzn).

Zwycięzcami klasyfikacji po pierwszym turnieju w kategorii kobiet są:
1. Izdebska Grażyna - Sławno
2. Palusińska Helena - Noskowo
3. Ogórek Danuta - Sławno

W kategorii mężczyzn:
1. Diak Tadeusz - Sławno
2. Białek Jarosław - Darłowo
3. Kuc Dariusz - Jarosławiec

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - PRIMAAPRILISOWY TURNIEJ WETERANÓW - KAT. KOBIET - KAT. KOBIET

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - PRIMAAPRILISOWY TURNIEJ WETERANÓW - KAT. KOBIET - KAT. MĘŻCZYZN

KLASYFIKACJA Z PODZIAŁEM NA KAT. WIEKOWE - KAT. KOBIET

KLASYFIKACJA Z PODZIAŁEM NA KAT. WIEKOWE - KAT. MĘŻCZYZN

KLASYFIKACJA GENERALNA AKTYWNI 50+ - KOBIETY

KLASYFIKACJA GENERALNA AKTYWNI 50+ - MĘŻCZYŹNI

      Zawody przeprowadzana są w kategoriach wiekowych co 5 lat począwszy od rocznika 1965, odrębne dla Kobiet i Mężczyzn. Oprócz mieszkańców Gminy Postomino do turnieju przystąpili zawodnicy ze Sławna, Noskowa, Darłowa. Kolejne spotkanie weteranów zaplanowane jest na 25 lipca 2015r. turniej weteranów „Żyj Zdrowo na Sportowo" rozpocznie się tradycyjnie o godz. 14.00. rozegrane zostaną następujące konkurencje: toczenie, zbijanie i wbijanie, orlikowa rekreacja, rzut beretem, rekreacyjny tor przeszkód, pchnięcie kulą.

"Wyrwij się kanapowym nawykom - poczuj jak wciąga siła odruchu."

Z.Ludwikowski