25 26 27 28 1 2 3

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

mariaEuropean Young Masters, 23 – 25 lipca, Golf Club du Domaine Impérial, Szwajcaria

Pod koniec lipca zakończyły się trzydniowe golfowe mistrzostwa Europy do lat 16 – European Young Masters rozgrywane w Szwajcarii. Turniej zgromadził 109 zawodników i zawodniczek z 27 krajów Starego Kontynentu. Polska reprezentacja w składzie: Dorota Zalewska (Binowo Park GC), Maria Żrodowska (Tokary GC), Jakub Dymecki (Tokary GC) i Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC) uplasowała się na 21. miejscu (3 pozycje wyżej niż przed rokiem). W klasyfikacji chłopców Pedryc zajął 21 miejsce (226, +10), a Dymecki 37 (233, +17). Wśród dziewcząt Zalewska uplasowała się na 37 lokacie (240, +24), a Żrodowska tuż za nią, o jedno oczko niżej (241, +25).

Turniej w klasyfikacji drużynowej wygrała Francja, która od pierwszego dnia wysunęła się na prowadzenie. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Belgia i Finlandia. Norweg Markus Braadile z wynikiem -5 (211) triumfował wśród chłopców, Antoine Auboin z Francji (212, -4) i Lucas Becht z Belgii (216, par) uplasowali się na kolejnych stopniach podium. Wśród dziewcząt pierwsze dwa miejsca wywalczyły Francuzki Pauline Roussin-Bouchard (214, -2) i Charlotte Lafourcade (219, +3). Brązowy medal powędrował do reprezentantki Finlandii Eliny Saksa (220, +4).