25 26 27 28 1 2 3

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

mppolski     Ostatnim turniejem w jakim uczestniczyły w tym sezonie dziewczęta z Jarosławca to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Gradi Golf Club pod Wrocławiem. Trzy dni rywalizacji kobiet wyłoniły nowa mistrzynię Polski, którą została Hana Ryskova z Czech z łącznym wynikiem 213. Na drugim miejscu uplasowała się Czeszka Nela Halaburdová z rezultatem 224, a ostatnie miejsce na podium z 2 uderzeniami mniej zajęła Amelie Svejda z Austrii. Turniej rozgrywany w dniach 4-6 września na polu Gradi GC zgromadził 60 zawodniczek. Cieszy fakt, że aż 15 uczestniczek przyjechało na pole do Brzeźna z takich krajów jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Austria, Ukraina, Włochy i USA. Trzecia, ostatnia runda Citi Handlowy XI Mistrzostw Polski Kobiet odbyła się przy iście jesiennej pogodzie. Zawodniczki nie tylko musiały zmierzyć się z polem, ale również z deszczem i silnym wiatrem.

W porównaniu z poprzednimi dniami wyniki były słabsze, co podkreślały same golfistki: „Nie jest łatwo grać w takich warunkach: mokro i zimno. Jednak mimo wszystko, atmosfera podczas turnieju jest tak rewelacyjna, że momentami zapominałyśmy o tych jesiennych niedogodnościach". Od początku liderką była Hana Ryskova, która pierwszego dnia zagrała najniższy wynik turnieju: -3. Utrzymując dobrą formę i pełne skupienie dosyć mocno zdystansowała rywalki, co pozwoliło jej zdobyć tytuł mistrzyni Polski 2015.

Ryskova przyznała, że turniej był świetny: „To była moja pierwsza wizyta golfowa w Polsce i warto było przyjechać, nie tylko po wygraną, ale i dla samej atmosfery. Pole było bardzo dobrze przygotowane i bardzo mi podpasowało. Prowadziłam od pierwszego dnia i starałam nie wypaść się z mojego rytmu. Dziś grało mi się bardzo dobrze. Zagrałam +1, co uważamy za bardzo dobry wynik przy tej pogodzie. Po prostu zaakceptowałam warunki, nie narzekałam i grałam swoje" – podsumowała nowa mistrzyni Polski. Warto dodać, że Hana Ryskova w połowie sierpnia zdobyła tytuł mistrzyni Czech kobiet. Obecnie zajmuje 457. miejsce w WAGR. Drugie miejsce wywalczyła kolejna zawodniczka z Czech: Nela Halaburdová (GC Eden Beroun), którą do liderki różniło 11 uderzeń (224). Ostatnie miejsce na podium zajęła austriacka juniorka Amelie Svejda (GC Salzburg) z wynikiem 226, która w tym roku wygrała w mistrzostwach Austrii dziewcząt do 18 lat. Polką, która w klasyfikacji zajęła najwyższą, piątą pozycję była Maria Żrodowska (Tokary GC) z wynikiem 231 uderzeń. Wyniki końcowe Citi Handlowy XI Mistrzostw Polski Kobiet (4-6.09.2015 r., Gradi GC)