MG 5066

W sobotę, 6 grudnia 2025 roku, Jarosławiec po raz kolejny stał się biegową stolicą regionu. Na trasach wokół nadmorskiego kurortu odbył się XXIV Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy "Powitanie Zimy" w Jarosławcu – wydarzenie, które od lat łączy aktywność sportową, świąteczną atmosferę i dobrą zabawę dla całych rodzin.


O godzinie 11:00 na starcie stanęli najmłodsi uczestnicy. W biegach młodzieżowe – rozgrywane na kilku dystansach dostosowanych do wieku – wystartowało aż 219 młodych biegaczy. Doping rodziców, kolorowe czapki mikołajkowe i radość na mecie tworzyły niezapomniany klimat. Każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal oraz słodki upominek a najlepsi w poszczególnych kategoriach puchar, dyplom oraz upominek.

DSC 2688 Copy

DSC 2804 Copy

DSC 2876 Copy

 F1A7708


Po biegach młodzieżowych przyszedł czas na mikołajkowe 2 mile morskie Nordic Walking, w których wystartowało 18 zawodników. Najlepsi okazali się Brzozowski Piotr oraz Knitter Monika.

DSC 3012 Copy

DSC 3044 Copy

DSC 2678 Copy


Punktualnie o 13:00 wystartował bieg główny, w którym udział wzięło 121 zawodników. Trasa tradycyjnie prowadziła ulicami Jarosławca oraz nadmorskimi odcinkami, które – mimo zimowego chłodu – zachwycały urokliwymi widokami. Atmosfera była doskonała – na trasie pojawili się kibice, a na mecie czekała gorąca herbata i świąteczne upominki.
Linię mety jako pierwsi przekroczyli Anastasiia Kolchina oraz Kajetan Kosicki (oboje AML Słupsk). Najlepszymi zawodnikami z terenu Powiatu Sławieńskiego okazali się Marta Kaczmarek oraz Adrian Kępka, a z terenu Gminy Postomino podobnie jak rok temu Justyna Macias oraz Marcin Smołuch. Najwcześniej urodzonymi biegaczami okazali się Małgorzata Krzewińska oraz Henryk Telesiewicz. Podczas dekoracji rozdano również nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych(16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70+) zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

 F1A8529

 F1A8749

 F1A8793

 F1A9180

 F1A9181

Tegoroczna frekwencja oraz entuzjazm uczestników potwierdzają niezmienną popularność Biegu Mikołajkowego. Wydarzenie było także symbolicznym powitaniem zbliżającej się zimy – rozgrzewanym jednak pozytywnymi emocjami i duchem sportowej rywalizacji.


Tradycyjnie nie zabrakło dekoracji najlepszych zawodników, losowania nagród oraz wspólnych zdjęć w świątecznej scenerii. Wielu biegaczy zapowiedziało udział również w przyszłorocznej, jubileuszowej edycji.

 F1A9552

 F1A9560

 F1A9567


Pełne wyniki: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,6273


Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, pracownikom Urzędu Gminy w Postominie oraz Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, jednostkom OSP z terenu Gminy Postomino, funkcjonariuszom Straży Gminnej w Postominie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, służbie medycznej oraz sponsorom bez których ta impreza nie mogła by się odbyć!

Gmina Postomino

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Postominie

Firma Ogólnobudowlana „LIDER"

Laminopol Sp. z o.o

Bank Spółdzielczy w Ustce

Manufaktura Bursztynnika

ARKA Jarosławiec

Meduza Jarosławiec

Powiat Sławieński

Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Nadleśnictwo Sławno

 F1A7714

 F1A8608

 F1A8714

 F1A7748