facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

P1330605 Largenag     W niedzielę, 19 marca br. odbyły się pierwsze zawody w ramach XX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2017. Tegoroczne zmagania, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Tytuł Mistrza Gminy Postomino zdobyło Sołectwo Naćmierz.

 

    Turniej wystartował o godzinie 13.45. Sędziami byli Andrzej Ugorski i Adam Wyrośłak, trenerzy tenisa stołowego w klubie UKS Czarni Pieszcz. Do współzawodnictwa przystąpiło 8 reprezentacji. Każda drużyna składała się z 5 zawodników, wśród nich musiała być przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 roku życia. Drużyny rozlosowane zostały do 2 grup. Pieszcz i Postomino jako drużyny, które uplasowały się na czele turnieju w poprzednim roku zostały przydzielone na pierwsze miejsca w odrębnych grupach.

GRUPA A
1. PIESZCZ
2. NAĆMIERZ
3. NOSALIN
4. WILKOWICE


GRUPA B
1. POSTOMINO
2. ZŁAKOWO
3. PAŁOWO
4. ŁĄCKO


    Po rozegraniu meczy w grupach, przystąpiono do meczy finałowych. O miejsce siódme rywalizowały sołectwa ŁĄCKO i NOSALIN, lepsi okazali się Ci drudzy. Miejsce piąte po zaciętym pojedynku z Pałowem wywalczyły Wilkowice. Do półfinału awansowały dwie pierwsze drużyny z obu grup. W pierwszym półfinale walczyli: PIESZCZ i POSTOMINO, a w drugim ZŁAKOWO I NĄCMIERZ. Pewne zwycięstwo w stosunku 5:0 odnotowała drużyna NAĆMIERZA, natomiast w drugim półfinale POSTOMINO po wyrównanej walce wygrało pojedynek z obrońcami tytułu w stosunku 3:2.

    Zatem w wielkim Finale spotkali się NAĆMIERZ I POSTOMINO. Tego dnia reprezentanci Naćmierza nie mieli sobie równych i zwyciężyli 4:1. W meczu o miejsce trzecie PIESZCZ pewnie ograł ZŁAKOWO 5:0.

Skład drużyny zwycięskiej: Emilia Rzeczkowska (sołtys), Plopa Wiesław, Tlołka Jarosław, Krych Grzegorz, Krych Krzysztof.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw prezentuje się następująco:

1 miejsce – NAĆMIERZ
2 miejsce – POSTOMINO
3 miejsce – PIESZCZ
4 miejsce – ZŁAKOWO
5 miejsce – WILKOWICE
6 miejsce – PAŁOWO
7 miejsce – NOSALIN
8 miejsce – ŁĄCKO

     Miejsca I – IV nagrodzone zostały Pucharami Wójta Gminy Postomino. W tym roku w grę włączyli się również samorządowcy, w drużynie Naćmierza jedną z zawodniczek była Pani Sołtys Emilia Rzeczkowska, w drużynie Nosalina grał sołtys Adrian Pawłowski oraz w reprezentacji Pałowa sołtys Jędrzej Banasik. Za uczestnictwo w zawodach nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Wyróżniono również „Najwcześniej urodzonych" zawodników, a byli nimi: Maja Wiewiórska (Wilkowice) oraz Polmański Roman (Złakowo)

    Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej XX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino, który odbędzie się już 23 kwietnia 2017 roku. Będzie to Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet. Szczegółowe informacje rozesłane zostaną do sołtysów wszystkich sołectw gminy Postomino.

A.Pawłowski

P1330593 Large

P1330594 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLINKIJ TUTAJ!!!