facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Maj 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

logo czarni CMYK

DZIAŁALNOŚĆ
UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO
,,CZARNI" PIESZCZ W ROKU 2016 r.

 

Uczniowski Klub Sportowy ,,Czarni" Pieszcz działa przy Zespole Szkół w Pieszczu od 17 listopada 1997 roku.

W skład Zarządu Klubu wchodzą:

  • Artur Struś – Prezes
  • Marek Leśniewski – Zastępca Prezesa
  • Elżbieta Wojtaś – Sekretarz

Do Komisji Rewizyjnej Klubu należą:

  • Zenon Morka – Przewodniczący
  • Adam Wyroślak– Sekretarz
  • Grzegorz Kukowski– Członek Komisji Rewizyjnej

Działalność Klubu w roku 2016 oparta była podobnie jak w poprzednich latach na pracy w pięciu sekcjach sportowych:

  • Sekcji Tenisa Stołowego,
  • Sekcji Lekkiej Atletyki i gier zespołowych,
  • Sekcji Piłki Siatkowej,
  • Sekcji Piłki Nożnej,
  • Sekcji Jachtów Sterowanych Radiem.

W 2016 roku Klub liczył 136 członków regularnie uczestniczących w zajęciach w tym 104 osób w wieku szkolnym oraz 32 osoby dorosłe lub uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych.

Najważniejsze sukcesy sportowe i organizacyjne poszczególnych sekcji sportowych UKS ,,Czarni" w roku 2016

 

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

  • trzykrotne mistrzostwo województwa Kuby Leśniewskiego w deblu, mikście i indywidualnie, jednocześnie awans do Mistrzostw Polski juniorów.
  • mistrzostwo województwa młodzieżowców Arka Ciesielskiego i awans do Mistrzostw Polski.
  • mistrzostwo województwa Weroniki Bobek w kategorii skrzatek i wcześniejsze wygrane trzy turnieje wojewódzkie,
  • I miejsce w województwie sezonu 2015/2016 Kubackiej Moniki w kategorii żaczek
  • II miejsce Samanty Muca w Mistrzostwach Województwa,
  • brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Zofii Leśniewskiej w
  • kategorii kadetek.brązowy medal w deblu Mistrzostw Województwa w kategorii kadetek Oliwii Borkowicz i Zofii Leśniewskiej,
  • złoty medal mistrzostw województwa młodzików Wiktora Kwiatkowskiego w deblu.
  • V miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Województwa w kat. młodzików,
  • drugie miejsce w finale wojewódzkim igrzysk młodzieży szkolnej dziewcząt z Postomina w Julii Dankowskiej i Zofii Leśniewskiej.
  • W kategorii młodzieżowców na Mistrzostwach Polski Jakub Leśniewski zajął 17 miejsce. W turnieju startował również Arkadiusz Ciesielski, który podobnie jak Jakub wcześniej wywalczył mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. 
  • Zespół seniorów uczestniczący w rozgrywkach II ligi grupy północnej na finiszu tych rozgrywek zajął 5-te miejsce w sezonie 2015/16 r. W sezonie 2016/17 zajmuje 8 miejsce.
  • Drugi zespół UKS Czarni w sezonie 2015/16r. wystartował w rozgrywkach IV ligi i wywalczył IV miejsce.

Bez tytułu 1

 

Bez tytułu 2

 

SEKCJA JACHTÓW STEROWANYCH RADIEM:

Najważniejsze starty zawodników sekcji modelarskiej w eliminacjach i Mistrzostwach Polski w roku 2016:

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski – Łącko

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Dominik – VII w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VIII w kat. młodzik
Klawikowski Karol – VII w kat. senior

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Szczecin

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Klawikowski Karol – III w kat. senior

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Puck

Surma Kacper – II w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Dominik – VI w kat. młodzik

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Parchowo

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VII w kat. młodzik
Klawikowski Karol – V w kat. senior

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Kiekrz

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VII w kat. młodzik

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Szczecinek

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Dominik – VII w kat. młodzik

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Skorzęcin

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – V w kat. młodzik
Klawikowski Karol – V w kat. senior

  • Mistrzostwa Polski w kl. F5-M - Wągrowiec

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – V w kat. młodzik

  • Mistrzostwa Polski w kl. F5-E – Łącko

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VII w kat. młodzik
Szczepański Dominik – IX w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VIII w kat. młodzik
Klawikowski Karol – VIII w kat. senior

Do kadry narodowej młodzików na 2017r zostali zakwalifikowani Kacper Surma i Sebastian Surma.

 

Bez tytułu 3

 

Bez tytułu 4

 

SEKCJA LEKKIEJ ATLETYKI I GIER ZESPOŁOWYCH:

  • Grupa młodsza – 10/13 lat

Do najbardziej uzdolnionych i utytułowanych zawodniczek sekcji należała Amanda Zielonka.
W roku 2016 Amanda zdobyła min. :

  • XIII miejsce w Finale wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Gryfinie,
  • I miejsce w XX Biegu Święców w Sławnie - bieg dzieci i młodzieży (300m),
  • I miejsce w V Biegu im. Asi Kenig w kategorii dzieci i młodzieży na dystansie 600m.
  • III miejsce w VII Mityngu Lekkoatletycznym w Postominie - Mityng młodzieżowy – bieg na 600m.
  • XV miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w biegu na 600m.
  • III miejsce w XVI Ogólnopolskim Biegu Mikołajkowym w Jarosławcu – bieg młodzieżowy na dystansie 1000m.

Drugą utalentowaną zawodniczką była Nikola Dziwisz, która w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych zajęła VI miejsce w rzucie piłeczką palantową.
W rywalizacji zespołowej podopieczni sekcji w 2016 roku uzyskali:

  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Ręcznej,
  • II miejsca drużyn dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Gminy w Mini Piłce Nożnej,
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych - ,,sztafeta szwedzka",
  • Grupa starsza 14/16 lat

W tej grupie wiekowej do najważniejszych indywidualnych osiągnięć lekkoatletów można zaliczyć:

  • II miejsce i srebrny medal w pchnięciu kulą Julii Długołęckiej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce,
  • VI miejsce w rzucie oszczepem Julii Siwiuk w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce,
  • I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Patryka Pasternaka (skok wzwyż i rzucie oszczepem), Dagmary Kaczyńskiej (skok w dal), Julii Długołęckiej (pchnięcie kulą),Julii Siwiuk (rzucie oszczepem),
  • II miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Dagmary Kaczyńskiej (bieg na 100m), Michała Pacaka i Julii Siwiuk (pchnięcie kulą),
  • II miejsce Patryka Pasternaka w Otwartych Mistrzostwach Sławna w skoku wzwyż,
  • II miejsce Adrianny Zielonki w V Biegu im. Asi Kenig - bieg młodzieżowy na 800m.

W konkurencjach drużynowych w lekkiej atletyce największym sukcesem było zdobycie

  • I miejsca drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych i XV miejsca w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Tychowie,
  • I miejsce zespołu dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych,
  • II miejsce zespołu chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych,
  • II miejsca zespołów dziewcząt i chłopców w sztafecie szwedzkiej Mistrzostw Powiatu w Biegach Rozstawnych,

W grach zespołowych zawodnicy UKS zdobyli: II miejsce drużyny chłopców i III miejsce

  • dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej,
  • III miejsce dziewcząt i IV chłopców w turnieju regionalnym w Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup
  • III miejsca drużyn dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.

Bez tytułu 5

Bez tytułu 6

 

Bez tytułu 7

 

Bez tytułu 8

 

Bez tytułu 9

 

SEKCJA PIŁKI SIATKOWEJ

Najważniejsze starty w rozgrywkach i turniejach piłki siatkowej w 2016 roku:

  • III miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek Sławieńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej,
  • III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej poświęconego pamięci Bartka Ziębakowskiego,
  • V miejsce w Turniej Piłki Siatkowej poświęconego pamięci Stanisława Miszczaka,
  • II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości.

     W 2016 roku sekcja piłki siatkowej była organizatorem jeszcze dwóch turniejów piłki siatkowej dla drużyn z terenu gminy Postomino.Pierwszy z nich odbył się w maju w cza sie XX Turnieju Miast  i Gmin i wzięły w nim udział trzy drużyny : Pieszcz, Pałówko i Jarosławiec. Turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy turnieju.Drugi turniej odbył się z okazji Święta Niepodległości z udziałem trzech zespołów : Laguna Ustka, Olszewski i Synowie ze Sławna i UKS ,,Czarni" Pieszcz. W tych zawodach
zwycięstwo przypadło drużynie ze Sławna, na drugim miejscu był zespół z Pieszcza a na trzecim Laguna Ustka.

Bez tytułu 10

 

received 1467102443405210

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

Uczniowie najbardziej aktywni: Bartosz Róg, Kacper Romanowski, Nikola Dziwisz, Piotr Antosik, Bartosz Romanowski, Ola Wojciechowska;

Udział w zawodach:

  • Gminny Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
  • kategoria dziewcząt 10 – 11 lat - V miejsce
  • kategoria chłopcy 10 – 11 lat - VIII miejsce

Sekcja organizowała także zajęcia i rozgrywki z okazji:

  • ferii zimowych
  • Dnia Dziecka - rozgrywki szkolne między klasami II – IV SP

 

Prezes UKS ,,Czarni"
Artur Struś