facebook-ckis

Harmonogram zajęć

marzec 2019

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

         P1230212 LargeW dniu 26 lipca 2015 r. w Jarosławcu odbyły się XI Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2015". Wybory rozstrzygnięto na placu przy letniej scenie przy ul. Nadmorskiej. W czasie tegorocznej imprezy zorganizowano też konkurs rysunkowy „Pies moich marzeń".

W konkursie udział wzięło 26 dzieci. Po wykonaniu wspaniałych rysunków wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Nie było gorszych ani lepszych – wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz firmę CURVER ze Slupska. Dla publiczności, jak co roku, odbył się też konkurs wiedzy o psach, w którym uczestniczyło 56 osób. Na 20 pytań konkursowych nikt nie zdołał prawidłowo odpowiedzieć w 100 procentach. Najwięcej poprawnych odpowiedzi, bo 16 udzielił pan Piotr Brzozowski ze Sławna.
Wyborów Psa Wczasowego dokonano w 3 kategoriach: szczeniak (psy do 1 roku), open (od 1 do 5 lat) i weteran (powyżej 5 lat). Właściciele wraz z psami musieli dokonać prezentacji w wyznaczonym ringu. Można było tez pochwalić się sztuczkami, które potrafił wykonać zwierzak. A wszystko po to by zjednać sobie publiczność. W kategorii szczeniak zgłoszono 5 psów. Najlepszym okazał się - Jork „CZIKA" . Właścicielem psa jest Paulina Jankowska z Warszawy. W kategorii otwartej (od 1 do 5 lat) zgłoszono 13 psów z różnych ras. Według bisów i braw publiczności wygrała „DIANA" rasy Golden retriver , a właścicielem psa jest Julia Gmyrek z Łodzi. W kategorii weteran zgłoszono 6 psów. Tu według publiczności wygrała „MIKRA" Jamnik, która przyjechał nad morze do Jarosławca z właścicielką – Grażyną Woźniak z Murowanej-Gościny. A Jamnik podbił publiczność swoimi sztuczkami – profesjonalnymi. Wszystkie psy, które zdobyły I miejsca otrzymały puchary, a wszystkie biorące udział w zabawie psy jak i ich właściciele otrzymali drobne upominki: miski, smycze, zabawki smakołyki itp. Nagrody wręczał Daniel Pakos Przewodniczący Rady Gminy Postomino. W przerwie odbył się pokaz posłuszeństwa psa – wilczura Komendy Policji w Sławnie. Oraz nietypowy pokaz ptaków drapieżnych przedstawiła Marlena Koźlińska. Chętni z publiczności mogli dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z sokołem. Na zakończenie wcześniej wybrani laureaci trzech kategorii wiekowych zaproszeni zostali na ring, aby publiczność swym aplauzem wybrała „Jarosławieckiego Championa 2015". Po potrójnej dogrywce pomiędzy kategorią weteran a otwartą okazało się, że zwycięzcą tegorocznych Wyborów psa wczasowego został „DIANA" rasy Golden retriver. Właściciel w imieniu psa odebrał puchar, karmę i upominki. Imprezę poprowadził Mariusz Rokicki , zaś nad bezpieczeństwem psiaków czuwał doktor Mieczysław Bojke z Lecznicy zwierząt w Darłowie. Dziękujemy.

M. Lech-Szajner

P1230056 Large

P1230072 Large

P1230086 Large

P1230168 Large