facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

plakat 2023

batalia 2022 3     W dniu 25 czerwca 2022 roku na boisku w Marszewie rozpętała się BATALIA o PIECZONE PROSIĘ i BECZKĘ PIWA. W tegorocznej zabawie udział wzięły sołectwa Górsko, Złakowo i gospodarze sołectwo Marszewo. Przygotowania do imprezy trwały kilka dni. Panie pichciły smakołyki, aby uczestnicy wydarzenia mogli się gościć, czy to specjałami z grilla, czy pysznym bigosem, czy równie pysznym domowym ciastem. Konkurencje jakie się odbywają podczas batalii w każdym roku są takie same, jednak upiększenie, przygotowanie i rywalizacja danych sołectw to zawsze dla nas współorganizatorów wiele emocji. Tegoroczną Batalię otworzyli Aleksandra Kurek Zastępca Wójta Gminy Postomino oraz Marek Leśniewski Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Czytaj więcej: BATALIA O PIECZONE PROSIĘ i BECZKĘ PIWA 2022

Batalia 2021 Wilkowice

plakat

DSC 0560 Large

KLIKNIJ W ZDJĘCIE !!!

BATALIA NOSALIN PLAKAT     W sobotę 18 maja br. na boisku sportowym w Nosalinie odbędzie "Batalia o pieczone prosię i beczkę piwa" pomiędzy sołectwami Nosalin, Pałowo i Pałówko. Rozpoczęcie zmagań zaplanowano na godzinę 16:00. Po zakończeniu rywalizacji zapraszamy na zabawę taneczną.

Czytaj więcej: Batalia pomiędzy Nosalinem, Pałowem i Pałówkiem

batalia 2018

OWOŁANA       Informujemy, że "Batalia o Pieczone Prosię i Beczkę Piwa" pomiędzy miejscowościami TYŃ-PIEŃKÓWKO nie odbędzie się przyczyn "pogodowych" na wniosek uczestniczących sołectw.

beczka2018     Centrum Kultury i Sportu w Postominie wspólnie z sołectwami Pieńkówko i Tyń zapraszają na Batalię o Prosię i Beczkę Piwa. Wracamy do dawnych potyczek sołectw. Batalia taka miała miejsce 40 lat temu w Masłowicach i wreszcie przyszedł czas na rozegranie następnych potyczek miedzy sołectwami. Szczegóły na dołączonym plakacie.

Zapraszamy do Pieńkówka w najbliższa sobotę 23 czerwca 2018. Start godz.17.00.

Czytaj więcej: Batalia o Prosię i Beczkę Piwa -"Pieńkówko-Tyń"

bataliaCentrum Kultury i Sportu w Postominie wspólnie z sołectwami w Naćmierz i Wszędzień zapraszają na Batalię o Prosię i Beczkę Piwa. Wracamy to dawnych potyczek sołectw. Batalia taka miała miejsce 40 lat temu w Masłowicach i wreszcie przyszedł czas na rozegranie następnych potyczek miedzy sołectwami. Szczegóły na dołączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: Batalia o prosię i beczkę piwa