• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Bez tytułu 4     Październik był miesiącem rywalizacji sołeckiej, ponieważ rozegrano w nim aż trzy turnieje (Warcaby, Tenis Stołowy, Dwa Ognie Kobiet). W Turnieju Warcabów Stupolowych rozegranym w Staniewicach 6 października 2019r. udział wzięło 9 drużyn. Zwyciężyła reprezentacja Nosalina, która wygrała wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajęło Rusinowo, a trzecie Pieszcz. Nagrodzono zawodników, którzy nie przegrali żadnego pojedynku: Anna Gołojuch, Sebastian Surma, Kacper Surma, Mariusz Czyżykowski.

zdjęcie1 Large

Dwa tygodnie później w Pieszczu rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego. Pierwsze miejsce obronili gospodarze z Pieszcza wygrywając w finałowym pojedynku z Naćmierzem 3:2. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Karsina. Nagrodzono najwcześniej urodzonych zawodników: Maję Wiewiórska i Dariusza Kuc.

IMG 20191020 110705 Large

Ostatnim tegorocznym turniejem Współzawodnictwa Sołectw były Usportowione Dwa Ognie Kobiet. Osiem damskich reprezentacji walczyło o jak najwyższe miejsca. W zawodach udział wzięło 8 drużyn, które rozlosowane zostały do dwóch grup. Pierwsze dwa zespoły w grupach awansowały do półfinału. Zwycieżczynie tych pojedynków rozegrały ze sobą finał. W całym Turnieju zwyciężyła drużyna z Wilkowic przed drużyną z Naćmierza i Wszędzienia. Nagrodzono najlepszą zawodniczkę - Joannę Śpiewak i najlepszą „matkę" Monikę Licnerską.

8. Rusinowo

W roku 2019 rozegranych zostało 7 rywalizacji sołeckich: Siatkówka, Bieg, Piłka Nożna. Lekkoatletyka, Warcaby Stupolowe, Tenis Stołowy, Usportowione Dwa Ognie kobiet. W tegorocznej edycji zwyciężyło sołectwo NOSALIN, które zaledwie o 1 pkt. wyprzedziło Naćmierz. Na trzecim miejsca uplasował się Pieszcz, który poprzez nieobecność na turnieju Dwóch Ogni, spadł z pozycji lidera.