• Sport
  • Zabawa
  • Kultura

DSC 0037

W sobotę 13 października 2018 r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbył się VIII szachowy Memoriał im. Alfreda Obszańskiego – twórcy potęgi Postomina w szachach i brydżu w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Na rozgrywkach zjawili się czołowi zawodnicy Pomorza Środkowego.

W turnieju juniorów udział wzięło sześciu zawodników. Miejsce I zajął Piotr Gołębiowski ze Słupska, który zdobył 5 pkt, na II miejscu znalazł się Klaudiusz Skurzyński z 3 pkt (Husaria Biesiekierz), a na miejscu III Błażej Kaczmarek również z 3 pkt (Boleszewo). Wszyscy młodzi szachiści otrzymali okolicznościowe dyplomy, a najlepsza trójka została nagrodzona statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi.

W turnieju seniorów udział wzięło trzynastu zawodników. Po zaciętej rywalizacji w 9 rundach w klasyfikacji ogólnej zwycięzcą okazał się Zbigniew Mielczarski ze Sławna zdobywając 7 pkt, tuż przed Michałem Nisztukiem ze Słupska z 6 pkt i Aleksandrem Marczakiem z Koszalina, który również zdobył 6 pkt. Dyplomy, statuetki i nagrody pieniężne zwycięzcom memoriału uroczyście wręczał Wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski.