facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram luty

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

festyn dyniowy dzialaj lokalnie

     W dniu 6 października 2018 roku w słoneczne ciepłe sobotnie popołudnie, odbył się po raz pierwszy Piknik Dyniowo – Ziemniaczany „Złota Dynia". Pogoda tego dnia była wymarzona, co było swego rodzaju rekompensatą za ulewę (lało jak z cebra!!!) podczas sierpniowego festynu. Podczas pikniku odbyły się konkursy. Pierwszy to konkurs na Największą Dynię. Zgłoszono aż 10 dyń (jak na pierwszy taki konkurs to bardzo dużo). Dynię mierzono pod kątem szerokości i długość i obliczano średnią pomiarów.

Największą dynię przywiozła Pani Wiesława Kowalska z Postomina, jej wynik 177 cm, o 7 cm mniejszą dynię przywiozła Pani Jagoda Kaczorek z tzw. „Wszędzień Baza- Nacmierz" , a na trzecim miejscu znalazła się dynia Tymoteusza Kaczorek (wnuczka Jagody Kaczorek) z Wszędzienia, która byłą o o 22 cm mniejsza od wygranej. Wspaniałe rzeźby z dyni wykonało 8 dzieci. Wszystkie otrzymały wspaniałe nagrody, a na podium stanęli Eliza Waszkiewicz i Kuba Staś z Korlina oraz Klaudia Banasik z Wszędzienia. Nazwa pikniku zobowiązuje więc odbyły się też konkursy ziemniaczane. Najcięższego ziemniaka na piknik przywiozła Anna Kurek z Chudaczewa, jej okaz ważył aż 956 g. Nieco lżejszy był ziemniak Zenona i Joanny Lech z Wszędzienia, który ważył 510 g oraz ziemniak Amelii Kaczorek z Wszędzienia ważący 490g. Najciekawsze „ziemniaczane dziwy" przywieźli i otrzymali nagrody Zbigniew Kurek z Chudaczewa, Dorian Sławiński z Bierkowa i Oskar Lech-Szajner z Wszędzienia.

    W tym dniu można było skosztować super zupę dyniową którą przyrządziła Justyna Kołodziej, ziemniaki z parnika oraz pierogi ruskie(z ziemniakami) w wykonaniu Aleksandry i Romualda Kurek, surówkę do ziemniaków przygotowały Alicja Giemza i Jagoda Kaczorek. Dla wszystkich była również tradycyjna kiełbasa z ogniska.

    Na piknik przyjechali rowerzyści z rajdu rowerowego, którzy wspólnie bawili i częstowali pysznościami piknikowymi.

    W tym dniu miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie – posadzenie „Drzewa Marzeń" – inicjatorami tego przedsięwzięcia byli: Postomińskie Stowarzyszenie „Razem Lepiej" oraz Sołtys Wsi Wszędzień Maria Lech-Szajner z lokalną społecznością. Każdy- mały i duży- miał chwilę aby na kolorowych wstążkach napisać swoje marzenia podpisać i zawiesić na drzewku. Drzewko Marzeń to „katalpa" z liśćmi w kształcie serca – bo marzenia płyną z serca.

    Dziękuje za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej imprezy. Już dziś zapraszamy za rok. Na pewno w przyszłym roku na przełomie października odbędzie się ten tematyczny piknik, a informujemy o tym już dziś, aby mieszkańcy gminy Postomino mogli przygotować się do udział w konkursach.

   Piknik był współfinansowany z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie oraz w ramach projektu pn. „Słoneczna wieś" z konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie" 2018 Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

Dziękujemy i zapraszamy za rok

Maria Lech-Szajner

IMG 1173 Large

działaj lokalnie

 

IMG 1175 Large

 

IMG 1182 Large