facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Grudzień 2022
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

foto 11      W sobotę w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbył się VI Memoriał Alfreda Obszańskiego w szachach. Postać Freda była nietuzinkowa. Organizator turnieju Bursztyn Jarosławca, który w latach 90-tych był największym festiwalem szachowym w Europie. Twórca pierwszoligowego zespołu szachowego Wieża Postomino, która do dziś w historii jest ewenementem, gdzie drużyna z gminy wiejskiej odnosiła sukcesy wśród potężnych klubów szachowych z największych miast Polski. Miłośnik brydża, twórca wielu imprez sportowych, wieloletni dyrektor Gminnego Domu Kultury w Pieńkowie, inicjator powstania Zespołu Ludowego Pieńkowianie i do dziś wydawanego Szeptu Postomina. Dwa pokolenia młodzieży mogłyby dziękować jego osobie, że potrafił zarazić do pasji sportowej, artystycznej, redakcyjnej czy fotograficznej. Wielokrotny radny gminy Postomino oraz radny I kadencji Rady Powiatu w Sławnie. Te ostanie dwa elementy złożyły się na decyzję o wspólnej organizacji VI Memoriału przez Starostwo Powiatowe w Sławnie i Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

     Na tegoroczne rozgrywki ulubionej konkurencji legendarnego Freda przybyli szachiści z 8 miast Pomorza Środkowego, od Słupska poprzez Sławno, Kołobrzeg, Koszalin, skończywszy na dalekim Karlinie.

     Po ośmiogodzinnym szachowym wysiłku wśród 16 seniorów I miejsce wywalczył Dmitri Aniskiewicz - 8 pkt (Słupsk) przed Dymitrem Zarzeckim- 6,5 pkt i Tadeuszem Kucharskim – 6 pkt (Kołobrzeg).

     Wśród 10 juniorów , w tym 7 z gminy Postomino najlepszym okazał się Piotr Szociński- 8 pkt (z Biesiekierza) II miejsce zajął Mateusz Miłosz - 7 pkt, a miejsce III Pasirerbski Nikodem – 6 pkt (obaj z Postomina). Obecność znaczącej ilości adeptów królewskiej gry z gminy Postomino, byłaby największą satysfakcją naszego patrona. Jak się rzekło fundatorami nagród było starostwo i CKIS Postomino (gmina Postomino). Optymalne warunki gry stworzyli organizatorzy z Postomina.

Pełne wyniki na stronie:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/finished?country=POL&country_state=West+Pomeranian+Voivodeship&city=&city_radius=0&tempo=rapid

 

foto 1

 

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2

foto 2