• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

podium     Pora podsumować ostatnie wydarzenie, które miało miejsce w krakowskiej TAURON Arenie czyli Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. Udział w tym wielkim wydarzeniu wzięło blisko 700 zawodników z 32 państw. Sędzią głównym zawodów był Shihan Antonio Pinero (9 dan) - prezydent Światowej Federacji Kyokushin. Zawody rozgrywane były w kategoriach kumite (walki) oraz kata (formy) w kategoriach juniorskich oraz seniorskich. Polska reprezentacja zdobyła łącznie 32 medale ulegając w klasyfikacji medalowej jedynie reprezentacji Ukrainy. Jak już informowaliśmy w kategorii kata seniorów drugie miejsce zajął sensei Łukasz Cichy z postomińskiego klubu, przegrywając jedynie z Jonem Lamasem z Hiszpanii. Warto podkreślić, że wicemistrzynią świata w kategorii kumite seniorek +65kg. została Aleksandra Karpuk, była reprezentantka naszego klubu, obecnie trenująca w Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Obszerną foto- oraz video-relacje można znaleźć na kanałach "Okiem Sportowca" - patrona medialnego Mistrzostw Świata Karate Kyokushin. Osu!