facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

ARAteatr2022 4     W dniu 8 kwietnia 2022 odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Teatralnego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Na scenie sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie zaprezentowały się trzy grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, które będą reprezentowały naszą gminę w powiatowym etapie konkursu.

     Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Doskonale się patrzyło na zdolną utalentowaną młodzież, która na scenie czuła się jak ryba w wodzie. Śmiało można powiedzieć, że większość występujących dziś osób to profesjonaliści. Budująca jest również postawa opiekunów, którzy przygotowali do występu swoich uczniów.

    Komisja konkursowa w składzie Renata Zielonka, Maria Lech – Szajner i Ewelina Ciróg nagrodę dla najlepszych aktorów przyznała Juliuszowi Wasylew ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu oraz Miłoszowi Stachowskiemu, dodatkowo wyróżnienie za grę aktorską otrzymał Aleksander Czernikowski z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.

     Zespół Teatralny „KWADRACIK" ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu wystąpił w sztuce pt.: „ Za ósmą górą" na motywach sztuki Bardijewskiej wg własnego scenariusza, opiekunem grupy jest Radosław Wąsiewski, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii klasa I-VI.

    Teatr „ARLEKIN" z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie przedstawił sztukę pt.: „Każdy chce kochać", wg własnego, opiekunem zespołu jest Edyta Stachowska. Zdobył Pierwsze miejsce w kategorii klasa VII – VIII.

    Zespół Teatralny „Teatr ósma klasa" ze Szkoły Podstawowej w Postominie zaprezentował sztukę pt. „Życie to nie bajka" również wg własnego scenariusza. Opiekunami zespołu są Edyta Zosiuk i Karolina Suchańska – Walczak. Otrzymał wyróżnienie w kategorii klasy VII – VIII.

    Przegląd otworzyła oraz w towarzystwie komisji konkursowej nagrody wręczyła Zastępca Wójta Aleksandra Kurek. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze przedsięwzięcie. Pokaz teatrów odbył się po 2 letniej przerwie, milo było zobaczyć utalentowana młodzież naszej gminy. Już dziś trzymamy kciuki za etap powiatowy, który odbędzie się 22 kwietnia 2022 o godz. 16.00 w Sławieńskim Domu Kultury.

ARAteatr2022 1

 

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1

ARAteatr2022 1