facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

IMG 2326 Large     W dniu 12 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Gminy Darłowo podpisano umowę o dofinansowanie operacji pn.: „Zagospodarowanie terenu przy jeziorze Wicko – przystań rowerowa". Stowarzyszenie Kultury Fizycznej AKTYWNI Postomino otrzyma z programu PO RYBY 2014 – 2020 dotację w wysokości 133.593,00 zł. Całkowity koszt projektu na ten moment to 157.000,00 zł. W ramach tego wniosku plac nad jeziorem Wicko w Łącku zostanie odnowiony. Powstaną nowe ławki, stoły, wiata rekreacyjna, stojaki rowerowe, leżaki oraz hamaki. Powstanie także stacja naprawy rowerów oraz dokonane zostaną nasadzenia bylin i drzew na tym terenie. Będzie to atrakcyjne miejsce na trasie Rowerowej R10 biegnącej wzdłuż Morza Bałtyckiego.

 

    Umowę z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Kustoszem podpisały Maria Lech-Szajner Prezes SKF AKTYWNI Postomino , Wiesława Dankowska Sekretarz SKF Aktywni Postomino w asyście Wice Wójt Gminy Postomino Aleksandry Kurek. W tym dniu podpisane zostały jeszcze dwie dwie umowy.

     Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści, dzięki dotacji z PO RYBY 2014-2020 w wysokości ponad 2,1 mln zł, wybuduje w Darłowie Centrum Edukacji Morskiej i Rybackiej. Będzie to izba tradycji rybackiej, w której prowadzone będą warsztaty kulinarne, edukacyjne dla dzieci i młodzieży, np. dotyczące metod wytwarzania i naprawy sieci. Głównym celem utworzenia takiego miejsca jest potrzeba utrwalania rybackiego dziedzictwa kulturowego oraz upowszechniania wiedzy o Morzu Bałtyckim, a także gromadzenie i upowszechnianie wiedzy naukowej na temat Morza Bałtyckiego oraz lokalnych zasobów rybołówstwa i akwakultury. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 r. Całkowity jej koszt wynosi ok. 2,3 mln zł.

     Także do końca 2022 r. w budynku Domu Kultury w Darłowie powstanie galeria rybacka i marynistyczna czyli miejsce spotkań i edukacji kulturowo - historycznej mieszkańców. Dzięki przebudowie ośrodka kultury (pierwsze piętro oraz częściowo parter) stworzona zostanie przestrzeń z wystawami stałymi i czasowymi oraz z galerią sztuki rybackiej i marynistycznej. Będzie to także „żywe" miejsce licznych spotkań, prelekcji i wykładów. Na ten cel Darłowski Ośrodek Kultury otrzyma z PO RYBY 2014-2020 300 tys. zł. Całkowity koszt to ok. 780 tys. zł".

Szerzej na ten temat - https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/kolejne-inwestycje-na-pomorzu-zachodnim-ze-wsparciem-po-ryby?fbclid=IwAR0kAKenxyLT4uoAbc1psRqQVqlkO9MJBvVr_hOzhAaUqIeatMEShmKkwLM

Naszym Kolegom z Powiatu Sławnieńskiego gratulujemy, dziękujemy tym którzy pomogli nam w formalnościach, a przy realizacjach powyższych inwestycji życzmy jak najmniej komplikacji.

IMG 2326 Large

MLSZ