facebook-ckis

Harmonogram zajęć

marzec 2019

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

logo czarni CMYK

DZIAŁALNOŚĆ
UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO
,,CZARNI" PIESZCZ W ROKU 2016 r.

 

Uczniowski Klub Sportowy ,,Czarni" Pieszcz działa przy Zespole Szkół w Pieszczu od 17 listopada 1997 roku.

W skład Zarządu Klubu wchodzą:

  • Artur Struś – Prezes
  • Marek Leśniewski – Zastępca Prezesa
  • Elżbieta Wojtaś – Sekretarz

Do Komisji Rewizyjnej Klubu należą:

  • Zenon Morka – Przewodniczący
  • Adam Wyroślak– Sekretarz
  • Grzegorz Kukowski– Członek Komisji Rewizyjnej

Działalność Klubu w roku 2016 oparta była podobnie jak w poprzednich latach na pracy w pięciu sekcjach sportowych:

  • Sekcji Tenisa Stołowego,
  • Sekcji Lekkiej Atletyki i gier zespołowych,
  • Sekcji Piłki Siatkowej,
  • Sekcji Piłki Nożnej,
  • Sekcji Jachtów Sterowanych Radiem.

W 2016 roku Klub liczył 136 członków regularnie uczestniczących w zajęciach w tym 104 osób w wieku szkolnym oraz 32 osoby dorosłe lub uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych.

Najważniejsze sukcesy sportowe i organizacyjne poszczególnych sekcji sportowych UKS ,,Czarni" w roku 2016

 

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

  • trzykrotne mistrzostwo województwa Kuby Leśniewskiego w deblu, mikście i indywidualnie, jednocześnie awans do Mistrzostw Polski juniorów.
  • mistrzostwo województwa młodzieżowców Arka Ciesielskiego i awans do Mistrzostw Polski.
  • mistrzostwo województwa Weroniki Bobek w kategorii skrzatek i wcześniejsze wygrane trzy turnieje wojewódzkie,
  • I miejsce w województwie sezonu 2015/2016 Kubackiej Moniki w kategorii żaczek
  • II miejsce Samanty Muca w Mistrzostwach Województwa,
  • brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Zofii Leśniewskiej w
  • kategorii kadetek.brązowy medal w deblu Mistrzostw Województwa w kategorii kadetek Oliwii Borkowicz i Zofii Leśniewskiej,
  • złoty medal mistrzostw województwa młodzików Wiktora Kwiatkowskiego w deblu.
  • V miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Województwa w kat. młodzików,
  • drugie miejsce w finale wojewódzkim igrzysk młodzieży szkolnej dziewcząt z Postomina w Julii Dankowskiej i Zofii Leśniewskiej.
  • W kategorii młodzieżowców na Mistrzostwach Polski Jakub Leśniewski zajął 17 miejsce. W turnieju startował również Arkadiusz Ciesielski, który podobnie jak Jakub wcześniej wywalczył mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. 
  • Zespół seniorów uczestniczący w rozgrywkach II ligi grupy północnej na finiszu tych rozgrywek zajął 5-te miejsce w sezonie 2015/16 r. W sezonie 2016/17 zajmuje 8 miejsce.
  • Drugi zespół UKS Czarni w sezonie 2015/16r. wystartował w rozgrywkach IV ligi i wywalczył IV miejsce.

Bez tytułu 1

 

Bez tytułu 2

 

SEKCJA JACHTÓW STEROWANYCH RADIEM:

Najważniejsze starty zawodników sekcji modelarskiej w eliminacjach i Mistrzostwach Polski w roku 2016:

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski – Łącko

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Dominik – VII w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VIII w kat. młodzik
Klawikowski Karol – VII w kat. senior

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Szczecin

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Klawikowski Karol – III w kat. senior

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Puck

Surma Kacper – II w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Dominik – VI w kat. młodzik

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Parchowo

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VII w kat. młodzik
Klawikowski Karol – V w kat. senior

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Kiekrz

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VII w kat. młodzik

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Szczecinek

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – III w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VI w kat. młodzik
Szczepański Dominik – VII w kat. młodzik

  • Eliminacje do Mistrzostw Polski - Skorzęcin

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – V w kat. młodzik
Klawikowski Karol – V w kat. senior

  • Mistrzostwa Polski w kl. F5-M - Wągrowiec

Surma Kacper – IV w kat. młodzik
Surma Sebastian – V w kat. młodzik

  • Mistrzostwa Polski w kl. F5-E – Łącko

Surma Kacper – III w kat. młodzik
Surma Sebastian – IV w kat. młodzik
Zjawiński Kacper – VII w kat. młodzik
Szczepański Dominik – IX w kat. młodzik
Szczepański Mateusz – VIII w kat. młodzik
Klawikowski Karol – VIII w kat. senior

Do kadry narodowej młodzików na 2017r zostali zakwalifikowani Kacper Surma i Sebastian Surma.

 

Bez tytułu 3

 

Bez tytułu 4

 

SEKCJA LEKKIEJ ATLETYKI I GIER ZESPOŁOWYCH:

  • Grupa młodsza – 10/13 lat

Do najbardziej uzdolnionych i utytułowanych zawodniczek sekcji należała Amanda Zielonka.
W roku 2016 Amanda zdobyła min. :

  • XIII miejsce w Finale wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Gryfinie,
  • I miejsce w XX Biegu Święców w Sławnie - bieg dzieci i młodzieży (300m),
  • I miejsce w V Biegu im. Asi Kenig w kategorii dzieci i młodzieży na dystansie 600m.
  • III miejsce w VII Mityngu Lekkoatletycznym w Postominie - Mityng młodzieżowy – bieg na 600m.
  • XV miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w biegu na 600m.
  • III miejsce w XVI Ogólnopolskim Biegu Mikołajkowym w Jarosławcu – bieg młodzieżowy na dystansie 1000m.

Drugą utalentowaną zawodniczką była Nikola Dziwisz, która w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych zajęła VI miejsce w rzucie piłeczką palantową.
W rywalizacji zespołowej podopieczni sekcji w 2016 roku uzyskali:

  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Ręcznej,
  • II miejsca drużyn dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Gminy w Mini Piłce Nożnej,
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych - ,,sztafeta szwedzka",
  • Grupa starsza 14/16 lat

W tej grupie wiekowej do najważniejszych indywidualnych osiągnięć lekkoatletów można zaliczyć:

  • II miejsce i srebrny medal w pchnięciu kulą Julii Długołęckiej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce,
  • VI miejsce w rzucie oszczepem Julii Siwiuk w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce,
  • I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Patryka Pasternaka (skok wzwyż i rzucie oszczepem), Dagmary Kaczyńskiej (skok w dal), Julii Długołęckiej (pchnięcie kulą),Julii Siwiuk (rzucie oszczepem),
  • II miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Dagmary Kaczyńskiej (bieg na 100m), Michała Pacaka i Julii Siwiuk (pchnięcie kulą),
  • II miejsce Patryka Pasternaka w Otwartych Mistrzostwach Sławna w skoku wzwyż,
  • II miejsce Adrianny Zielonki w V Biegu im. Asi Kenig - bieg młodzieżowy na 800m.

W konkurencjach drużynowych w lekkiej atletyce największym sukcesem było zdobycie

  • I miejsca drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych i XV miejsca w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Tychowie,
  • I miejsce zespołu dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych,
  • II miejsce zespołu chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych,
  • II miejsca zespołów dziewcząt i chłopców w sztafecie szwedzkiej Mistrzostw Powiatu w Biegach Rozstawnych,

W grach zespołowych zawodnicy UKS zdobyli: II miejsce drużyny chłopców i III miejsce

  • dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej,
  • III miejsce dziewcząt i IV chłopców w turnieju regionalnym w Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup
  • III miejsca drużyn dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.

Bez tytułu 5

Bez tytułu 6

 

Bez tytułu 7

 

Bez tytułu 8

 

Bez tytułu 9

 

SEKCJA PIŁKI SIATKOWEJ

Najważniejsze starty w rozgrywkach i turniejach piłki siatkowej w 2016 roku:

  • III miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek Sławieńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej,
  • III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej poświęconego pamięci Bartka Ziębakowskiego,
  • V miejsce w Turniej Piłki Siatkowej poświęconego pamięci Stanisława Miszczaka,
  • II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości.

     W 2016 roku sekcja piłki siatkowej była organizatorem jeszcze dwóch turniejów piłki siatkowej dla drużyn z terenu gminy Postomino.Pierwszy z nich odbył się w maju w cza sie XX Turnieju Miast  i Gmin i wzięły w nim udział trzy drużyny : Pieszcz, Pałówko i Jarosławiec. Turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy turnieju.Drugi turniej odbył się z okazji Święta Niepodległości z udziałem trzech zespołów : Laguna Ustka, Olszewski i Synowie ze Sławna i UKS ,,Czarni" Pieszcz. W tych zawodach
zwycięstwo przypadło drużynie ze Sławna, na drugim miejscu był zespół z Pieszcza a na trzecim Laguna Ustka.

Bez tytułu 10

 

received 1467102443405210

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

Uczniowie najbardziej aktywni: Bartosz Róg, Kacper Romanowski, Nikola Dziwisz, Piotr Antosik, Bartosz Romanowski, Ola Wojciechowska;

Udział w zawodach:

  • Gminny Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
  • kategoria dziewcząt 10 – 11 lat - V miejsce
  • kategoria chłopcy 10 – 11 lat - VIII miejsce

Sekcja organizowała także zajęcia i rozgrywki z okazji:

  • ferii zimowych
  • Dnia Dziecka - rozgrywki szkolne między klasami II – IV SP

 

Prezes UKS ,,Czarni"
Artur Struś