facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

270660933 898910107485697 8141675707303452772 n 

    Trzy biegi o uznanej marce łączą siły, dzięki czemu miłośnicy długodystansowego biegania w Polsce otrzymują szansę uczestnictwa w nowatorskim, niepowtarzalnym projekcie.

       Rzeczywistość zdominowana miesiącami walką z pandemią koronawirusa sprawia, że wszyscy potrzebujemy nowych, dodatkowych bodźców do działania, do powrotu do zdrowych nawyków, o których niestety w dużej mierze zdążyliśmy zapomnieć. Świat sportu to także miejsce stałych różnokierunkowych zmian powodujących, że nadal ta dziedzina życia potrafi być ekscytującą, emocjonującą, zaskakująca.

     Świadomi tych zdarzeń organizatorzy trzech biegów, o ustalonej przez lata bardzo wysokiej marce, doceniani nie tylko na krajowym rynku, łączą swoje siły dając amatorom długodystansowego biegania nowe, nieznane dotąd wyzwanie. Maraton Dębno, Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka" i Bieg po Plaży w Jarosławcu – trzy wyjątkowe wydarzenia łączy od teraz jeden tytuł „Orły Biegania".

      Każdy śmiałek, który zgłosi się, wystartuje i ukończy biegową trójkę będzie mógł dumnie chwalić się tytułem „Orła", a na mecie cyklu w Jarosławcu czeka go nie tylko wyjątkowy finał, z licznymi atrakcjami, ale także szczególne nagrody z dedykowanym, nietuzinkowym i niepowtarzalnym medalem włącznie.
Właśnie ruszają zapisy do wszystkich trzech wydarzeń biegowych. Na śmiałków czeka w kwietniu maraton (10.04.2022), w czerwcu półmaraton (12.06.2022) i na początku lipca 15-cie kilometrów między innymi po piaskach nadbałtyckiej plaży (3.07.2022).

      Postanowiliśmy napędzić się wspólnie rozwojowo i zaproponować nowe wyzwanie, które do tej pory w Polsce nie miało precedensu. Jest ono na pewno poważne, ale jest wykonalne. Dlatego zapraszam biegaczy do udziału w trzech chyba najbardziej rozpoznawalnych biegach w swojej kategorii w drodze do tytułu Orła Biegowego – podsumował podpisanie porozumienia burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.

      Ciągle pracujemy nad nowymi wyzwaniami, nowy pomysł, nowy projekt biegowy, ma tak naprawdę podkreślić rangę tych wielkich trzech wydarzeń sportowych w Polsce i zachęcić jak największą liczbę naszych rodaków do biegania. Chcę wziąć czynny udział we wszystkich wydarzeniach i chcę zdobyć pierwszego Orła – ambitnie zapowiedział burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki.

     Znakomita współpraca samorządowa oraz biegowa spowodowała, że wpadliśmy na pomysł by stworzyć wspólnie nowy cykl biegowy w Polsce. Z całego serca już teraz zapraszam – na śmiałków czekamy w Jarosławcu – stwierdził wójt Postomina, organizatora Biegu po Plaży w Jarosławcu, Janusz Bojkowski.

     I kolejna ważna informacja, która z pewnością ucieszy biegaczy. Biorąc pod uwagę właśnie to nowe wyzwanie organizatorzy Maratonu Dębno po raz pierwszy znieśli wszelkie limity uczestnictwa w wydarzeniu, tak by jak największe grono śmiałków miała szansę uczestnictwa w tym nowym wyzwaniu.

    Zapisy na wszystkie trzy biegi właśnie ruszyły. Jako pierwszy zaprasza Maraton Dębno, tylko jego ukończenie daje przepustkę do kolejnej odsłony wyzwania „Orły Biegania"

Link do zapisów Maraton DĘBNO - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6647

Link do zapisów Bieg Po Plaży w Jarosławcu - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6651

 

Organizatorzy Orłów Biegania:

Maraton Debno

Hunters Grodziski Półmaraton "słowaka"

Międzynarodowy Bieg po Plaży

#orlybiegowe
#biegpoplazy