facebook-ckis
 • Koncerty...
 • Sport
 • Zabawa
 • Kultura

Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJECIA POPOŁUDNIOWE JESIEŃ 2021

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Grudzień 2022
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

NAGŁÓWKOWE     W pierwszą sobotę grudnia w Jarosławcu odbyła się kolejna XVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego. Mimo, że pogoda tuż przed rozpoczęciem biegów „oblodziła" trasy, służby poradziły sobie z problemem, a biegacze zaszczycili swoją obecnością. Łącznie we wszystkich biegach na linii startu stanęło 590 „aktywnych". Bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zapisy z powodu osiągnięcia limitu zostały zamknięte na 2 tygodnie przed biegiem i mimo oblodzonych dróg 90% zawodników dotarło do Jarosławca.

NAGŁÓWKOWE2

SKRETARIAT3

    Wszystkie biegi rozpoczynały i kończyły się tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka" przy latarni morskiej. Biuro zawodów jak co roku znajdowało się na sali sportowej Szkole Podstawowej w Jarosławcu. W stołówce w Ośrodku Wypoczynkowym „BARKA" biegacze mogli skosztować przepysznej, pachnącej na odległość grochówki. W rolę Mikołajów wcieliły się Panie: Renata Zarzycka, Daniela Igras, Jadwiga Krakowska oraz Alicja Kukowska, które wręczały medale oraz czekolady wszystkim uczestnikom. W rolę starterów poszczególnych biegów wcielili się: Janusz Bojkowski - Wójt Gminy Postomino, Jan Huruk - polski olimpijczyk, Barbara Madejczyk - polska oszczepniczka, Dominika Gil - przedstawiciel Parku Wodnego „JAN" w Darłówku, Piotr Grzeszczak - Prezes Zarządu Laminopol, Piotr Żuchowski - sołtys sołectwa Jarosławiec, Bogdan Szlawski - Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, Elżbieta Safaryn - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, Daniel Pakos - Przewodniczący Rady Gminy Postomino, Roman Tama - właściciel piekarni „TAJA" w Naćmierzu, Dariusz Draczyński - specjalista ds. Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Łukasz Zięba - Radny Gminy Postomino.

MŁODZIEŻOWE1

MŁODZIEŻOWE2

MŁODZIEŻOWE3

    Zimowe święto biegania o godzinie 11.00 rozpoczęły biegi młodzieżowe. Trasy biegów na dystansach: 600m, 800m, 1000m, 1200m wytyczone były na „Osiedlu Południe" za latarnią morską. Łącznie biegi te zgromadziły 313 uczestników ze szkół z całego pomorza. Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Rozegrano łącznie 8 biegów na 4 dystansach.

Zwyciężyli:

600 m dziewcząt – rocznik 2008 i młodsze:

1. POBUDKIEWICZ ZUZANNA - GMINA WICKO
2. WIECHOWSKA ZUZANNA - KOSZALIN
3. GONDEK MAJA - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
4. SMAGOŃ KAROLINA - ZSP SMOŁDZINO
5. DRIWA WERONIKA - SP ROKITY
6. CZARNIAK OLGA - KORLINO

600 m chłopców – rocznik 2008 i młodsi:

1. FLOREK IGOR - LKS PRZECHLEWO
2. BUZY IGRO - SP 3 SŁAWNO
3. GAŁEK MATEUSZ - LKS FENIKS SŁUPSK
4. ROMANOWSKI JAKUB - ZSP SMOŁDZINO
5. ŁUSZCZYŃSKI WIKTOR - SP WŁYNKÓWKO
6. CICHY JAKUB - POSTOMINO

800 m dziewcząt - rocznik 2006-2007:

1. CZEPIEL MILENA - AML SŁUPSK
2. KOWAL VICTORIA - PIESZCZ
3. KRASOWSKA NIKOLA - LKS PRZECHLEWO
4. DZIURLA KORNELIA - LKS JANTAR USTKA
5. NAPIÓRKOWSKA OLIWIA - LKS PRZECHLEWO
6. KALINOWSKA MILENA - LKS PRZECHLEWO

800 m chłopców – rocznik 2006-2007:

1. NURKOWSKI ALEKSANDER - LKS JANTAR USTKA
2. WILCZEWSKI JAKUB - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
3. BOROWIAK OLIWIER - LKS PRZECHLEWO
4. ZIELIŃSKI TYMOTEUSZ -ZSP SMOŁDZINO
5. KRAWCZUK BŁAŻEJ - LKS PRZECHLEWO
6. KUREK MICHAŁ - POSTOMINO

1.000 m dziewcząt 2004-2005

1. KSIĄZEK DARIA - AML SŁUPSK
2. KOZINA PATRYCJA - LKS JANTAR USTKA
3. STODOŁA ANNA - LKS JANTAR USTKA
4. STROIKE MARIA - LKS PRZECHLEWO
5. WĄSICKA WIKTORIA - AML SŁUPSK
6. STENKA MONIKA - ROKITY

1.000 m chłopców – rocznik 2004-2005:

1. SROKA GRACJAN - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
2. GOSTOMCZYK JAN - MKS ŚWIĘC SŁAWNO
3. BIKOWSKI ŁUKASZ - LKS JANTAR USTKA
4. STROJNOWSKI BARTOSZ - GMINA WICKO
5. KUREK KACPER - KORLINO
6. BORSUK ANDRZEJ - LKS PRZECHLEWO

1.200 m dziewcząt - rocznik 2003:

1. CISZEK WIKTORIA - BCM DARŁOWO
2. ZIELONKA AMANDA - PIESZCZ
3. PONA MILENA - ZSP SMOŁDZINO
4. KOŹLIŃSKA ZUZANNA - SP JAROSŁAWIEC
5. GRACZYK WIKTORIA - ZSP SMOŁDZINO
6. GODAU WIKTORIA - ZSP SMOŁDZINO

1.200 m chłopców - rocznik 2003

1. PICZAK DAMIAN - GMS UTO USTKA
2. NOWAK OSKAR - LKS JANTAR USTKA
3. SZCZĘCH SZYMON - SP JAROSŁAWIEC
4. PAKOS SZYMON - PIESZCZ
5. KORDYL MATEUSZ - POSTOMINO
6. KOSIŃSKI JAKUB - KORLINO

XVIII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY 2018 - PEŁNE WYNIKI – BIEGI MŁODZIEŻOWE

MŁODZIEŻOWE DEKORACJE1

MŁODZIEŻOWE DEKORACJE2

MŁODZIEŻOWE DEKORACJE3

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ!!!

      Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych przy zapisach otrzymali mikołajową czapkę, napój izotoniczny, baton energetyczny, bon na grochówkę, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady. Zwycięzcy biegów podczas ceremonii otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, za miejsca I-VI nagrody rzeczowe i wejściówki do Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

 NW1

NW2

NW3

    O godzinie 12.20 na linii startu stanęli miłośnicy Nordic Walking. W X Mikołajkowych 2 Milach Morskich Nordic Walking „Powitanie Zimy 2018" na dystansie 3.704 m udział wzięło 49 zawodników w tym 19 kobiet i 30 mężczyzn. Pierwszy na mecie zjawił się Piotr Brzozowski z klubu „Aktywni Postomino", na drugim miejscu finiszował jego kolega Robert Jaworski reprezentujący Klub Bryza Postomino. Najlepszą trójkę uzupełnił Leonard Naczk z Lęborka. Wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Naczk reprezentująca klub braci Petk z Lęborka, następne pozycje zajęły: Rudnik Janina i Tur Irena.

PEŁNE WYNIKI –X Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking 2018

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - MARSZ NORDIC WALKING - KLIKNIJ TUTAJ!!!

      Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również mikołajowe czapki, koszulki, pamiątkowe kubki oraz okolicznościowe medale. Podczas dekoracji pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody rzeczowe.

 10KM 6

10KM 6

     Punktualnie o godzinie 13.00 Jan Huruk, polski olimpijczyk, który również był uczestnikiem biegu głównego strzałem z pistoletu startowego rozpoczął rywalizację na dystansie 10 km. Na linii startu stanęło 228 zawodników w tym 74 kobiety i 154 mężczyzn. Wśród kobiet najlepsza okazała się EWELINA PAPROCKA z Obliwic przed KATARZYNĄ POBŁOCKĄ z Lęborka. Trzecia na metę dobiegła MAGDALENA WITKIEWICZ z Białogardu.

10KM 1

10KM 3

10KM 4

10KM 5

 

    W kategorii mężczyzn zwyciężył ADAM GŁOGOWSKI wyprzedzając TADEUSZA ZBLEWSKIEGO z Lęborka oraz trzeciego PATRYKA BŁASZCZYKA z Ustki. Najlepszą zawodniczką powiatu Sławieńskiego zostały Kamila Łagutko z Darłowa oraz Katarzyna Żylis ze Sławna, natomiast gminy Postomino Justyna Macias z Jezierzan. Wśród mężczyzn w powiecie sławieńskim jak i w gminie Postomino najlepszy okazał się Tomasz Szopiński zawodnik Klubu Biegacza Bryza Postomino. Najwcześniej urodzoną zawodniczką była Lucyna Bogacka, a najwcześniej urodzonym zawodnikiem Wiktor Parwanicki.

PEŁNE WYNIKI – XVIII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY „POWITANIE ZIMY 2018"

WIĘCEJ ZDJĘĆ - Bieg Główny 10 KM - KLIKNIJ TUTAJ!!!

 

     Pierwszych trzech zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymało puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody finansowe, ponadto zajmujący miejsca IV-X otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

DEKORACJE NW1

DEKORACJE NW2

DEKORACJE 10KM

DEKORACJE 10KM2

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE - NORDIC WALKING I BIEG GŁÓWNY 10 km - KLIKNIJ TUTAJ!!!

     Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie Postomińskiego Kolegium Sędziowskiego Lekkiej Atletyki: Artur Struś, Marek Domżałowicz, Krzysztof Ugorski, Łukasz Strzała i Mariusz Wilawer oraz wysokiej klasy sędziowie z Białogardu. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS i GPK w Postominie, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami PSP w Sławnie i OSP z terenu gminy Postomino. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Darłowie zadbali o newralgiczne skrzyżowania w Jarosławcu. Całość zabezpieczenia koordynował Komendant Straży Gminnej w Postominie Jarosław Kwiatek. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy „BusMed". Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, natomiast z mikrofonem nie rozstawał się znany w całej Polsce speaker Roman Toboła. Imprezę udało się przeprowadzić dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez pracowników Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, którzy „obficie" posypali trasę solą oraz piaskiem przez co zapewne uratowaliśmy wiele „kostek". Nieoceniony jest też wkład i pomoc Elżbiety Safaryn – Dyrektora oraz pracowników Zespołu Szkół w Jarosławcu, w tym pań sprzątaczek oraz konserwatorów, którzy od początku do końca byli w gotowości do jakiejkolwiek pomocy. Tego dnia pomagało nam również wielu wolontariuszy. Wszystkim wam serdecznie dziękujemy. Bez was impreza ta nie mogłaby się odbyć.

SEKRETARIAT1

SKRETARIAT2

SEKRETARIAT4

SKRETARIAT5 

SPONSORZY I PARTNERZY XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU MIKOŁAJKOWEGO „POWITANIE ZIMY 2018":

 • Centrum Kultury i Sportu w Postominie
 • Ciastkarnia, Wytwórnia Lodów „TAJA" - Roman Tama - Jarosławiec
 • Decathlon Słupsk
 • Głos Koszaliński
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie
 • Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o. o. w Postominie
 • Gospodarstwo Agroturystyczne u MARZENY - Rusinowo
 • Gospodarstwo Rolne - Joanna i Zenon Lech - Wszędzień
 • Jackowo Jarosławiec – Katarzyna, Mieczysław Zawada
 • KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS - Jarosławiec
 • LAMINOPOL Sp. z o. o. - Słupsk
 • Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Sławno i Nadleśnictwo Ustka
 • Lokalna Grupa Działania w Darłowie
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
 • OSHEE Kraków
 • Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „RAFA" - Sylwia i Igor Kwiatkowscy - Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „BARKA" - Ewelina i Stefan Kwiatkowscy - Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ARKA" - Stefan Kwiatkowski - Jarosławiec
 • Park Wodny JAN w Darłówku
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego „OLSZEWSKI I SYNOWIE" - Włodzimierz Olszewski – Sławno
 • Radny Rady Gminy Postomino – Łukasz Zięba
 • Redakcja Dziennik Bałtycki
 • Redakcja Obserwator Lokalny
 • Sklep Sportowy „PUMA" - Krystyna Grabowska - Sławno
 • Sołtys Sołectwa Jarosławiec - Piotr Żuchowski
 • Strauss Cafe Poland Sp. z o. o.
 • Szkoła Podstawowa w Jarosławcu
 • TVP3 Szczecin
 • UKS Czarni Pieszcz
 • Urząd Gminy Postomino
 • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
 • Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego SENDECKI - Maria i Grzegorz Sendeccy - Bobrowiczki

 

A.Pawłowski