• Sport
  • Zabawa
  • Kultura

rozbiegane wakacje2022 2

Tegoroczny sezon biegowy obfitował w dużą ilość wyjazdów i startów reprezentantów Postomińskiego Klubu Biegacza. Nie inaczej było w wakacje. Pierwszy duży wakacyjny start to udział w 30. Międzynarodowym Biegu Po Plaży w Jarosławcu . W naszym największym gminnym biegu na dystansie udział wzięło 15 zawodników Bryzy.    Dwa tygodnie później Bryza stanęła na starcie 28. Biegu Garduły nad jeziorem w Korzybiu. W biegu na dystansie 10 km udział wzięło 7 reprezentantów klubu. W klasyfikacji klubów Bryza zajęła wysokie DRUGIE miejsce. Trzeci weekend lipca to koleżeński start w I Rodzinnym Biegu z Mapą w Nosalinie. Był to czas integracji i wspólnej zabawy przy nowej odsłonie zawodów biegowych, gdzie oprócz kondycji i formy ważne było czytanie mapy.

Startem na zakończenie lipca był udział w Biegu Uzdrowiskowym w Dąbkach. Bryza w dziesięcioosobowym składzie pokonało 10 km trasę uzyskując wspaniałe wyniki.
Sierpień to zdecydowanie czas „katorżników". Klub Bryza Postomino słynie nie tylko z biegania ulicznego, ale kilkukrotnie udowodnili, że nie mają sobie równych w biegach terenowych. Nie inaczej było w tym roku. Po długiej kilkuletniej nieobecności Bryza zawitała nad jeziorem Kokotek, tuż obok Lublińca na południu Polski, gdzie rozgrywany jest Bieg Katorżnika. Nasza reprezentacja w składzie: Maciej Januszewski, Tomasz Szopiński, Grzegorz Prędki i Zbigniew Jakuszczonek nie dała szans rywalom i pewnie wygrali start drużynowy w którym rywalizowali z zawodowymi grupami, których uczestnicy mają korzenie w siłach specjalnych. Po raz kolejny o „Postomino" usłyszała południowa część Polski.

Na zakończenie lata grupa 3 zawodników wybrała się na 3. Bieg Bez Spiny w Malechowie, w którym wysokie 7 miejsce zajął nasz zawodnik Marcin Smołuch.

Serdecznie zapraszamy wszystkie amatorsko biegające osoby z terenu gminy Postomino do wstąpienia w szeregi Klubu Biegacza Bryza Postomino.