facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

DSC08365 Large           Postomiński Klub Morsów Wiking Postomino przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie w dniu 26 kwietnia 2015 roku kończy sezon kąpielowy 2014/2015. Będzie to kolejna trzysetna klubowa kąpiel na przestrzeni 9-lat od zarania powstania klubu.

        W kąpieli udział wezmą zaprzyjaźnione morsowe kluby, które rekreacyjnym spacerem uliczkami Jarosławca, pokłonią się Jarosławieckiemu Rybakowi. Natomiast na plaży zostaną powitani przez Dyrektora Centrum Kultury i Sportu Marka Leśniewskiego, po wspólnej rozgrzewce i zdjęciowej sesji, odbędą wspólną kąpiel nr 300. Po kąpieli nastąpi spotkanie integracyjne uczestników przy ognisku, gdzie będzie królowała gorąca zupa, herbatka, kiełbaska, ciasto, koszykowe smakołyki uczestników – co nieco.

       Na przestrzeni 9-lat ochrzciliśmy ponad 300 morsów, którzy realizują wiernie słowa przysięgi, którą złożyli Neptunowi, zapewniając organizmowi wspaniałe uczucie, przyjemnego zimna, czując, że ma się dość – wychodzą z wody. Jeżeli ktoś raz spróbował morsowania i rozsmakował się tym, ma przekonanie że celem tych kąpieli jest utrzymanie organizmu w zdrowiu i dobrej sprawności fizycznej. Po sezonie kąpieli zimowych morsy naszego klubu zachowują wszelaką aktywność fizyczną, są widoczni na trasach biegowych, pływają, uprawiają Nordic Walking, są uczestnikami rajdów rowerowych jeżdżą na nartach, uprawiają gry zespołowe, lubią tańczyć śpiewać, uczestniczą w zajęciach fitness.

Z.Ludwikowski

program zakończenie morsów 2014 2015