facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1180974 Large"Jeżeli choć raz ktoś spróbował morsowania i rozsmakował się tym ma przekonanie, że celem tych kąpieli jest utrzymywanie organizmu w zdrowiu i dobrej sprawności fizycznej."

        Postomiński Klub Morsów „Wiking" Postomino przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie w dniu 26 kwietnia 2015r. zakończył sezon kąpielowy 2014/2015. Była to 300-setna klubowa kąpiel na przestrzeni 9-lat od zarania powstania klubu.

       Z całą stanowczością morsowie Postomińskiego Wikinga, potwierdzili Neptunowi władcy mórz i oceanów, wszystkich rzek, stawów, jezior i kałuż że śmiałkowie klubów Morsowych przybyłych do Jarosławca z Darłowa, Łeby, Kołobrzegu, Korzybia, Szczecinka na Jarosławieckich koordynatach Φ = 54º30'26''N i λ = 16º28'25''E 300-tną kąpiel razem świętowali, bez żadnych skrupułów, nogi, brzuchy, pośladki i kark w morskiej wodzie wymoczywszy, i morskie brzuchy hektolitrami pili. Rekreacyjnym spacerem uliczkami Jarosławca, prowadzeni przez amazonki Kingę, Paulinę, Anię, Izę, Monikę z Klubu Jeździeckiego w Jarosławcu (jeszcze nie morsy ale potencjalne morsy), pokłonili się Jarosławieckiemu Rybakowi. Na plaży grupa morsowa została przywitana przez Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marka Leśniewskiego, po wspólnej rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktorkę fitness Martę Wachholz, ponad pięćdziesięcio osobowa grupa rozradowanych morsów wskoczyła do morza gdzie temperatura wody wynosiła 5º Celsjusza, a powietrza 13 stopni. Po kąpieli nastąpiło integracyjne spotkanie uczestników przy ognisku gdzie częstowano się lokalnymi smakołykami. Wśród samorządowców w kąpieli udział wzięli Jan Krawczuk v-ce Starosta Sławieński, Magdalena Gryko- Burmistrz Kępic, Bogdan Szlawski- Prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Postominie. Zapewne po zimowych kąpielach organizmowi zabraknie nie kiedy uczucia, przyjemnego zimna, ale morsy naszego klubu będą starali zachować aktywność fizyczną, będą widoczni na trasach biegowych, rowerowych, uprawiać gry zespołowe, tańczyć, śpiewać, uczestniczyć w zajęciach fitness.
       W kolejnym sezonie morsowym 2015/2016, Postomińskie morsy obchodzić będą 10 –lecie, które planowane jest na miesiąc styczeń 2016r. Wielkie podziękowanie licznemu gronu darczyńcom którzy wsparli spotkanie integracyjne z okazji zakończenia morsowego sezonu 2015/2016 i 300-setnej klubowej kąpieli.

Z.Ludwikowski

LISTA SPONSORÓW OSTANIEJ KĄPIELI MORSÓW W SEZONIE 2014/2015