facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Nadeszło ochłodzenie, wreszcie optymalne warunki do kąpieli. Wbrew pozorom kąpiel w zimnej wodzie nie jest dla człowieka czymś wyjątkowym. Dowodem tego jest niedzielne południe 30 listopada 2014r., gdzie na integracyjne spotkanie Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking” ze Stowa-rzyszeniem Rozwoju Miejsowości Wicie i jego mieszkańcami, zjechały się trzy morsowe kluby: Darłowscy Twardziele, Korzybskie Rekiny i Postomińskie Wikingi, którzy na 262 km Polskiego Wybrzeża odbyli kolejną III kąpiel.

„Na Pomorzu my mieszkamy, grupę morsów silną mamy. W zimnej wodzie się kąpiemy, swoje ciało hartujemy. Jeśli chcesz zachować zdrowie, wskakuj z nami w zimne morze. Gdy spróbujesz, chociaż raz Będziesz morsem cały czas.”

W kąpieli tej udział wzięło 69 morsów, temperatura wody miała 2 stopnie Celsjusza, a powietrza –2 stopnie Celsjusza, plaża przymrożona, falochrony po części oblodzone mrozem. Przywitania uczestników kąpieli dokonał Prezes Stowarzyszenia Rozwoj Miejscowości Wicie – Bogusław Starck.

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski, uhonorował statuetką Jarosławieckiego Rybaka przybyłych przedstawicieli władz samorządowych, Wójta Gminy Darłowo – Radosława Głażewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Kępice – Magdalenę Gryko, Zastępcę Wójta Gminy Sławno – Artura Ciróga, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju miejscowości Wicie – Bogusława Starcka.

Rozgrzewkę przeprowadziła instruktorka Marta Wachholz. Po kąpieli na integracyjne spotkanie uczestnicy udali się do świetlicy wiejskiej w Barzowicach, gdzie czekało ciasto z morskich burzyn, herbatka z morskich fali i Neptunowski grzaniec z rumem. Na miejscu odbyło się morsowe podziękowanie gospodarzom i zapowiedź powrotu za rok.