30 31 1 2 3 4 5

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

WP 20150314 025      Dnia 14 marca 2015 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało blisko dwustu zawodników z 28 klubów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Sekcję karate kyokushin przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie reprezentowało czworo karateków.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie wracając do domu z trzema złotymi oraz jednym brązowym medalem. Pierwsze miejsce w kategorii kata seniorów zajął Łukasz Cichy, który wyprzedził w klasyfikacji drugiego Pawła Falko z Kołobrzegu oraz trzeciego Marcina Kondre z Malborka. Kategorię seniorek zdominowała Aleksandra Karpiuk. Zarówno w kategorii kata jak i kumite +60kg zajęła pierwsze miejsca nie dając szans swoim rywalkom. Na zakończenie zmagańw grodziskiej hali Ola została także wybrana najlepszą zawodniczką turnieju wśród seniorów. Z brązowym medalem wróciła również Agnieszka Olszowiec, rywalizująca w kategorii kata juniorek. W kategorii kumite junorek -60kg Agnieszka również była bliska zajęcia miejsca na podium, lecz po porażce w ćwierćfinale z zawodniczką z Mielna ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu. Na piątej lokacie zawody zakończyła także inna zawodniczka z Postomina Monika Cicha, która w ćwierćfinale seniorek-60kg mierzyła się z mocną zawodniczką (późniejszą zwyciężczynią kategorii) Joanną Kalinowską. Mimo wyrównanego pojedynku do dalszej rundy awansowała jednak zawodniczka z Zielonej Góry. W klasyfikacji drużynowej zespół z Postomina z 16 punktami uplasował się na czwartej pozycji przegrywając z licznymi drużynami z Koszalina, Mielna oraz Zielonej Góry.