• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

WP 20151017 007217 października 2015 w Wielickim Centrum Solne Miasto odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 172 zawodników z 65 klubów. Wśród startujących znalazła się również trzyosobowa reprezentacja klubu z Postomina.

Tym razem nie udało się wrócić do domu z medalami, chociaż było bardzo blisko. Najlepszy wynik zanotował Aleksandra Karpuk, która w konkurencji kata seniorek uplasowała się na 5 pozycji. W konkurencji kumite kobiet open Ola w walce o półfinał uległa po dogrywce bardzo doświadczonej zawodniczce z Wrocławia Annie Bojda i ostatecznie zakończyła start na miejscu 5-8. Do finału kata seniorów awansował także Łukasz Cichy, który końcowo ukończył rywalizację na 7 miejscu. Trzecią reprezentantką naszego klubu była Agnieszka Olszowiec, która rywalizowała w kategorii juniorek. W konkurencji kumite -60kg. dotarła do ćwierćfinału gdzie rywalizowała z Weroniką Kukałowicz z Dobrego Miasta. Niestety po wyrównanej walce sędziowie wskazali na jej rywalkę a Agnieszka ostatecznie zakończyła turniej w pierwszej ósemce.