• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

DSC 6868 Large      W bardzo dobrym stylu najmłodsi karatecy trenujący przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie zakończyli sezon startowy. W dwóch czerwcowych turniejach zdobyli łącznie dziesięć medali. Najpierw 4. czerwca rywalizowali w Resku w Mistrzostwach Pomorza, w których udział brało blisko 300 zawodników z kilkunastu ośrodków karate, w tym goście z Rosjii oraz Niemiec. Nasi karatecy wywalczyli tam dwa tytuły mistrzowskie oraz jeden brązowy medal. Mistrzem Pomorza drugi rok z rzędu w kategorii chłopców 8 lat został Jakub Cichy a mistrzynią w kategorii młodziczek 14-15 lat -55kg. została Natalia Szymańska. Brązowy medal dla Postomina wywalczyła także Amelia Szymańska.

Kolejny weekend czerwca to już zmagania w II Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Wójta Gminy Będzino, którego organizatorem był Klub Karate Kyokushin w Tymieniu. Tym razem zawodnicy z postomińskiego klubu spisali się jeszcze lepiej zdobywając siedem krążków. Dwa złote medale wywalczył Jakub Cichy, który rywalizował w konkurencjach kata oraz kumite chłopców 8 lat. Również dwa medale zdobyła Ida Żupnik, która w kategorii kata dziewcząt 8 lat wywalczyła złoty medal, a w konkurencji kumite ukończyła zawody na drugim miejscu. Brązowe medale dla Postomina zdobyli: Marika Uljanicka (kumite 9 lat dziewcząt -30kg.), Martyna Paulus (kumite dziewcząt 10-11 lat +37kg.) oraz Fabian Jakubek (kumite chłopców 10-11lat +37kg.). Bardzo dobre starty odnotowali także inni zawodnicy reprezentujący klub z Postomina m.in. Krystian Ostrowski, Oskar Lech-Szajner, Bartosz Ruchniak, Rafał Ruchniak czu też Oskar Paulus, którzy w obydwu turniejach plasowali się bardzo wysoko w swoich kategoriach.