- czwartek, 26, kwiecień 2018
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4332
W sobotę 21 kwietnia br. w Sławsku odbyła się VII edycja Biegu im Asi Kenig na dystansie 10 km. W biegu dział wzięło 7 zawodników Postomińskiego Klubu Biegacza BRYZA Postomino. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników amatorskiego biegania do zapisania się do klubu. Wspólnie startujemy w wielu imprezach biegowych w Polsce, a nawet za granicą. Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane w Sławsku przez Naszych reprezentantów.






Za nami 8 spotkań biegowych w ramach "Postomińskiego Maratonu na Raty". Poniżej przedstawiamy bieżące rezultaty wszystkich uczestników, zapraszając jednocześnie "nowych" do udziału. Na dzień dzisiejszy już jeden zawodnik (Damian Kalina) „przekroczył" dystans maratonu czego serdecznie gratulujemy!!! Przed Nami jeszcze 4 spotkania. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody!!! Serdecznie zapraszamy!!!
W niedzielę 22 kwietnia br. na sali sportowej w Postominie odbył się Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet w ramach XXI Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino 2018. W tegorocznej edycji udział wzięło 6 damskich reprezentacji: Wszędzień, Chudaczewo, Naćmierz, Pieszcz, Postomino, Złakowo.
Drugą konkurencją XXI Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2018 będzie Turniej Usportowionych Dwóch Ogni. Konkurencja dla kobiet, która rozegrana zostanie w Niedzielę 22 kwietnia 2018r. na Sali Sportowej przy Zespole Szkół w Postominie. Sołectwo wystawia tylko jedną drużynę kobiecą. Drużyna liczyć musi 6 kobiet (5 graczy w polu i „matka" – wiek minimum 14 lat). Turniej odbywa się na boisku do piłki siatkowej o wymiarach 18m x 9m, gra odbywa się na czas oraz na punkty (ilość zbić). Start godz. 13.45 (13.00-13.30 rejestracja ekip) SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
W dniu 13 kwietnia br. w ramach „Piątku z Kulturą" na scenie w Sali Wielofunkcyjnej w Postominie odbył się Spektakl Muzyczny Dla Dzieci pt. „Kopciuszek". W wykonaniu aktorów Teatru WIT-WIT. Spektakl obejrzało około 250 osób. Po zakończeniu spektaklu zostały wręczone nagrody dla dzieci z dwóch kategorii wiekowych w Konkursie "Kartka i Palma Wielkanocna".
W dniu 13 kwietnia 2018 r w ramach „Piątku z kulturą" o godz. 19.00 w Sali Wielofunkcyjnej w Postominie zaprezentowały się teatry szkolne z terenu Gminy Postomino. Myślą przewodnią tego wieczoru było to, by te spektakle obejrzeli rodzice, dziadkowie i wszyscy inni. Podczas organizowania Konkursu Gminnego w Postominie w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w kategorii Teatr, wyłoniono 3 laureatów do etapu powiatowego. Po obejrzeniu wszystkich gminnych laureatów z terenu Powiatu w Darłowskim Domu Kultury w Kinie „BAJKA" nasunęła się myśl „TEATRY Z GMINY POSTOMINO MAJĄ WYSOKI POZIOM ARTYSTYCZNY I TRZEBA JE POKAZAĆ RAZ JESZCZE".
Serdecznie zapraszamy na XIX Ogólnopolski Bieg "Śladami Bogusława X" Łącko 2018. Trasa biegu niezmiennie prowadzić będzie drogami oraz ścieżkami łączącymi Łącko i Jezierzany. Cała impreza obsługiwana będzie za pośrednictwem elektronicznych chipów. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, unikatowe koszulki oraz ciepły posiłek po ukończeniu biegu. Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe. Limit uczestników to 150, dlatego zachęcamy do zgłoszeń elektronicznych, ponieważ po uzyskaniu limitu mogą one zostać wcześniej zamknięte.
Informujemy, że Centrum Kultury i Sportu w Postominie prowadzi nabór na stanowisko ds. Obsługi Ruchu Turystycznego w Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu.
Już jutro pierwsze zawody rundy wiosennej "Czwartków Lekkoatletycznych" w sezonie 2017/2018. Dzieci uczęszczające do szkół na terenie gminy Postomino będą mogły wykazać się w konkurencjach takich jak: Biegi na dystansach 60m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zachęcamy do dopingowania młodym sportowcom.
Serdecznie zapraszamy na spektakle teatralne w ramach "Piątków z Kulturą", w wykonaniu uczniów szkół z terenu Gminy Postomino, którzy wykazali się wysokim poziomem artystycznym, nieodstającym od zawodowych teatrów. Obejrzeć je będzie można w piątek 13 kwietnia 2018r. na sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. WSTĘP WOLNY. Podczas prezentacji zbierane będą dobrowolne datki dla Dominika z Kanina, który zbiera pieniążki na kosztowne leczenie za granicą.