- poniedziałek, 09, kwiecień 2018
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 2975
W dniu 8 kwietnia br. wystartował drugi z Cyklu Rajdów Rowerowych po Gminy Postomino. Pogoda tego dnia dopisała. Było słoneczne popołudnie. W rajdzie uczestniczyli zamiłowani cykliści z gminy oraz dzieci ze Świetlic wiejskich Pałowo, Wilkowice, Wszędzień. Po pokonaniu trasy grupa 22 rowerzystów spotkała się w Pienkówku. Tu na uczestników czekała Pani Sołtys Małgorzata Dybiec wraz z mieszkankami. Panie dla rajdowiczów przygotowały swojski bigos, pyszne ciasta i napoje. W czasie spotkania rozegrano konkursy rekreacyjne, a na zakończenie odbyło się losowanie drobnych upominków wśród wszystkich uczestników. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą zabawę, a dla Pań z Pieńkówka kierujemy serdecznie podziękowanie za przepyszny poczęstunek.
MLSz
Zapraszamy na kolejne Rajdy Rowerowe!!!
Czytaj więcej: II Rajd Rowerowy za nami...






Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki rowerowej na Rajd Rowerowy pn. "Z Brzegiem z Wieprzy", który odbędzie się 8 kwietnia (niedziela) 2018 roku. Start z "wiaty rowerowej" w Postominie o godz. 12:00.
Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Postominie rozstrzygnięto etap gminny konkursu Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży pt. „Gdy będę dorosły, to zmienię.....". Jury w składzie Renata Zielonka – Dyrektor Biblioteki Publiczna w Postominie, Danuta Rąpalska – Radna Gminy Postomino dokonała oceny pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką prac konkursowych i ustaliła następujące wyniki:
W środę 4 kwietnia br. na stadionie sportowym im. Z. Galka w Postominie odbyło się piąte spotkanie biegowe w ramach "Postomińskiego Maratonu na Raty". Poniżej przedstawiamy bieżące rezultaty wszystkich uczestników, zapraszając jednocześnie "nowych" do udziału. Przed Nami jeszcze 7 spotkań. Serdecznie zapraszamy!!!
W hali sportowej w Postominie, w najstarszym bo XXXII turnieju trójboju sportowego (tenis stołowy, szachy, brydż) wprowadzonego jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku przez charyzmatycznego działacza z gminy Postomino Alfreda Obszańskiego doszło do kilku niespodzianek.
Zapraszamy dzieci przedszkolne i dzieci I - III szkoły podstawowej na Bajkę Muzyczną pt.: Kopciuszek". Prosimy o wcześniejsze rezerwacje miejsc. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończonym teatrzyku odbędzie się wręczenie nagród dla dzieci z dwóch kategorii za Kartkę i Palmę Wielkanocną
W dniu 21.03.2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Postominie, rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Kartkę i Palmę Wielkanocną. Prace oceniane były przez jury w składzie: Renata Zielonka – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Postominie, Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Danuta Rąpalska – radna Rady Gminy Postomino . Do udziału w konkursie przystąpiło wielu uczestników zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych. Poziom prezentowanych prac był wysoki i bardzo wyrównany. Jurorzy musieli dokonać trudnego wyboru i spośród wszystkich pięknych prac wyłonić, te które zostały nagrodzone oraz wyróżnione.
Już dwukrotnie na stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie spotykali się sympatycy sportu na spotkaniach biegowych pn. "Postomiński Maraton na Raty". Celem ich jest uzyskanie jak najdłuższego dystansu podczas 30 minutowych treningów na stadionie. Odbywają się one w każdą środę w godz. 17.30-18.00 od początku marca do końca maja. Osoby, które łącznie pokonają odległość maratonu (
Już w niedzielę 18 marca br. na sali sportowej w Pieszczu odbędzie się I Turniej Tenisa Stołowego w ramach XXI Współzawodnictwa Sołectw Gminy Postomino 2018. Start rozgrywek zaplanowano na godz. 13.45 (rejestracja zawodników i drużyn od godz. 13.00). Drużyna składać się musi z 5 zawodników w tym jednej kobiety i jednej osoby powyżej 21 lat.