- piątek, 15, grudzień 2017
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4287
Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Klub Biegacza "BRYZA" Postomino serdecznie zaprasza biegających przyjaciół do startu w XIII Integracyjnym Biegu Noworocznym Jarosławiec-Darłówko, który odbędzie się 30 grudnia (sobota) o godz. 10.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie telefoniczne (Adrian Pawłowski - 514 009 680 lub Zdzisław Ludwikowski - 601 626 330).






Informujemy, iż w dniach 21 i 22 grudnia Centrum Kultury i Sportu w Postominie będzie nieczynne, a także w okresie przerwy świątecznej zawieszamy działalność wszystkich sekcji działających przy CKiS (od 21.12.2017 r. do 02.01.2018 r.). Za utrudnienia przepraszamy.
Centrum Kultury i Sportu w Postominie zrealizowało projekt dofinansowany z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury „Wyposażenie nowo wybudowanej Sali Wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie". W ramach projektu dokonano zakupu i montażu oświetlenia scenicznego, kotary przed sceną, zamontowano rolety zaciemniające na okna, wyposażono garderobę dla artystów oraz zakupiono instrumenty dla zespołów ludowych Pieńkowianie i Pieszczanki działających przy Centrum. Dofinansowanie z środków Ministerstwa wynosiło 62.000 zł a razem z wkładem własnym wartość projektu to 89.656 zł.

W sobotę 5 listopada 2017 r. w Postominie (Sala Sportowa przy SP w Postominie) odbył się II Turniej Ligi Bałtyckiej „Orlik 2012” (grupa Sławieńska). Organizatorem turnieju był KS Wieża Postomino. W rywalizacji udział wzięło 10 drużyn: KS Arkadia Malechowo, LZS Błękitni Stary Jarosław, UKS Niemica, UKS Orlik I Darłowo, UKS Orlik II Darłowo, UKS Sława Jedynka I Sławno, UKS Sława Jedynka II Sławno, KS Wiekowianka Wiekowo, UKS Wieża Postomino, UKS Żukowo. Dryżyny rozlosowano do dwóch 5-cio drużynowych grup. Spotkania sędziował Wiesław Moskwa.
W piątek 17 listopada br. na Sali Wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyła się uroczysta Gala z okazji 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego "CZARNI" Pieszcz. Na sali obecni byli aktualni orz byli działacze klubu, instruktorzy oraz zawodnicy 5 sekcji, które prowadzone są przez UKS. Zobaczyć można było wystawę zdjęć, wystawę modeli jachtów oraz prezentację multimedialną, która obudziła wspomnienia wśród obecnych gości. W trakcie gali Artur Struś, który pełni funkcję prezesa przez cały okres istnienia klubu wraz z Markiem Leśniewskim Wiceprezesem wręczyli okolicznościowe statuetki osobom zasłużonym dla klubu. Serdecznie gratulujemy wieloletniej aktywnej działalności na rzecz sportu w gminie Postomino jak również wielu ważnych osiągnięć sportowych na wielu szczeblach. Poniżej przedstawiamy "Historię Kubu w kilku słowach Prezesa".
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Postomino małych i dużych do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez Centrum Kultury i Sportu oraz Gminą Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Postominie. Konkurs na wykonanie Najpiękniejszej Kartki i Choinki Bożonarodzeniowej umożliwia zaprezentowanie talentów artystycznych, rozwijanie zainteresowań plastycznych, inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świat Bożego Narodzenia oraz stworzenie możliwości prezentacji tej twórczości. Regulamin i metryczka poniżej.
W hali widowiskowo-sportowej OSiR-u przy SP Nr 3 rozegrano III Turniej Piłki Siatkowej im. Stanisława Miszczaka. Turniej ma na celu utrwalić pamięć o Stanisławie Miszczaku, zmarłym na początku 2015 roku; sławieńskim przedsiębiorcy, przyjacielu sławieńskiego środowiska sportowego. W turnieju udział wzięły drużyny ze Sławna, Koszalina i Ustki oraz drużyna siatkarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Czarni Pieszcz, która ulegając tylko gospodarzom zajęła wysokie 2 miejsce. Serdecznie Gratulujemy!!!
Morsowanie choć znane i uprawiane od wieków, dopiero w ostatnich latach stało się modnym trendem aktywnego i ekstremalnego spędzania wolnego czasu i ma szerokie grono zwolenników. W niedzielę 12 listopada 2017 r. od rana do Jarosławca zaczęły zjeżdżać się zaprzyjaźnione morsowe kluby, by wraz z miejscowym klubem morsów „Wiking" Postomino otworzyć kolejny sezon kąpielowy morsów 2017/2018. Rozpalone ognisko, ciepła herbatka, co nieco na ząb dla pokrzepienia sił, melodie grane przez Pieńkowian sprzyjały wspólnej integracji.