- środa, 26, kwiecień 2017
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4700
Centrum Kultury i Sportu w Postominie, serdecznie zaprasza wszystkie sołectwa do udziału w SOŁECKIM BIEGU „ŚLADAMI BOGUSŁAWA X" ŁĄCKO 2017. W tegorocznej edycji dystans został skrócony do 1700m (jedna pętla). Zastosowano również elektroniczny pomiar czasu za pośrednictwem chipów zwrotnych. Każdy z uczestników, który ukończy bieg otrzyma unikatowy medal. Dziesięć najlepszych kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody rzeczowe, natomiast cztery najlepsze sołectwa otrzymają Puchary Wójta Gminy Postomino.






Uczniowski Klub Sportowy "CZARNI" Pieszcz oraz Centrum Kultury i Sportu w Postominie zaprasza wszystkich sympatyków gry w tenisa stołowego na II Turniej z cyklu Grand Prix 2017 o Puchar Wójta Gminy Postomino, który odbędzie się 29 kwietnia 2017 r. na sali sportowej przy ZS w Pieszczu. Szczegółowy Regulamin poniżej.
Drugą konkurencją XX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2017 będzie Turniej Usportowionych Dwóch Ogni. Konkurencja dla kobiet, która rozegrana zostanie w Niedzielę 23 kwietnia 2017r. na Sali Sportowej przy Zespole Szkół w Postominie. Sołectwo wystawia tylko jedną drużynę kobiecą. Drużyna liczyć musi 6 kobiet (5 graczy w polu i „matka" – wiek minimum 14 lat). Turniej odbywa się na boisku do piłki siatkowej o wymiarach 18m x 9m, gra odbywa się na czas oraz na punkty (ilość zbić). Start godz. 13.45 (13.00-13.30 rejestracja ekip) SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Serdecznie Zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Bieg "Śladami Bogusława X" Łącko 2017. Trasa biegu niezmiennie prowadzić będzie drogami oraz ścieżkami łączącymi Łącko i Jezierzany. Cała impreza obsługiwana będzie za pośrednictwem elektronicznych chipów. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, unikatowe koszulki oraz ciepły posiłek po ukończeniu biegu. Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe. Limit uczestników to 150, dlatego zachęcamy do zgłoszeń elektronicznych, ponieważ po uzyskaniu limitu mogą one zostać wcześniej zamknięte.
Najstarszy turniej w powiecie, 3-bój sportowy (tenis stołowy, szachy i brydż) - mający swoje korzenie w 1984 r.- jest poza nami. Zawodnicy z Darłowa, Sławna, Damnicy, Słupska, Malechowa zgodnie z uświęconą tradycją, którego pomysłodawcą był nieodżałowany Alfred Obszański rozpoczęli zawody od tenisa stołowego. Tutaj najlepszym okazał się Krzysztof Meyer ze Słupska. W drugiej konkurencji w szachach triumf odniósł Piotr Rogalski ze Sławna. W trzeciej konkurencji, w brydżu najlepiej licytował i rozgrywał Krzysztof Boniek ze Słupska.
W niedzielę, 19 marca br. odbyły się pierwsze zawody w ramach XX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2017. Tegoroczne zmagania, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Tytuł Mistrza Gminy Postomino zdobyło Sołectwo Naćmierz.