- czwartek, 16, marzec 2017
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4570
W roku 2016 po raz pierwszy na świetlicy w Rusinowie rozegraliśmy turniej w piłkarzyki inaczej nazwany "turniejem stołowym". Dzieciakom tak spodobała się ta inicjatywa że postanowiłam w tym roku zorganizować kolejny. Więc 22.02 dzieciaki ponownie rywalizowały między sobą o tytuł najlepszego gracza. To już taka nasza mała, nie pisana tradycja...coroczny turniej. Tym razem osobno grali chłopcy i dziewczęta. Wśród obu grup stoczono zaciętą walkę o pierwsze miejsca, jednakże wszystko odbyło się na zasadach "zdrowej rywalizacji" i fair play, aczkolwiek walka była zacięta. W grupie dziewcząt zwyciężyła Ola Namiel, drugie miejsce zdobyła Dominika Postraszyńska, a trzecia była Kasia Ordak. Wśród chłopców zwyciężył Szymon Andrik, tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Kamil Syczewski, a trzeci był Adaś Mystkowski.






Dnia 21.02.2017 r. już po raz drugi moi świetliczanie zmagali się między sobą o tytuł najlepszego gracza w piłkarzyki. Pomimo niskiej frekwencji (wyjazdy na ferie) udało nam się przeprowadzić turniej, wszak wpisuje się on już w naszą świetlicową tradycję. Wyzwala w dzieciakach pozytywną energię i uczy "zdrowej rywalizacji". Zwycięzcami zostali : I miejsce Andżelika Bartosz, II miejsce Oliwia Oleksa , III miejsce zajęła Zuzia Surma, a IV nasza najmłodsza uczestniczka Karina Bartosz. Nagrodami były medale i dyplomy, a na osłodę czekolada.
Wkręć się i Pomagaj" !!!...to motto towarzyszyło nam w 2016 roku kiedy to rywalizowaliśmy ze świetlicami z gminy Postomino, w zbieraniu plastikowych nakrętek ,dla Darłowskiego Centrum Wolontariatu, a nagrodę za udział odebraliśmy 29.01.2017 na balu karnawałowym w CKiS w Postominie. Zbieranie nakrętek nic nie kosztuje aczkolwiek ..pomaga ratować czyjeś zdrowie bądź życie i to jest piękny cel - cudze zdrowie na wagę nakrętek !!! Nadal zbieramy i zachęcamy innych aby włączyli się w tą akcję. Łącznie uzbieraliśmy 33 kg nakrętek !!! i uplasowaliśmy się na 3 miejscu !!!
W niedzielę 26 lutego br. w Jarosławcu swoje 11 urodziny świętowali członkowie Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking" razem z morsami zaprzyjaźnionych klubów tj.:Klub Morsów „Darłowscy Twardziele", Koszaliński Klub Morsów „Posejdon", Kołobrzeski Klub Morsów, Klub Morsów „Korzybskie Rekiny", Czapliniecki Klub Morsów „Morsy Bez Forsy", Klub Morsów „Moczymorda Słupsk", Słupskie Morsy „Termofor", Klub Morsów „Łeba Mors Poland", Klub Morsów „Błękitne Morsy Łebskie", Białogardzki Klub Morsów „Sopel", Szczecinecki Klub Morsów, Pilski Klub Morsów „Euforia", Ustecki Klub Morsów „Syrenka", Łobeski Klub Morsów „Goło-Ledź", Klub Morsów „Kurka Wodna", Klub Morsów Drawsko Pomorskie, Klub Morsów „Okoń Borzytuchom", Klub Morsów „Koczała", Klub Morsów „Gdyńskie Morsy"
Centrum Kultury i Sportu w Postominie przedstawia harmonogram otwarcia Stadionu Sportowego i Boiska „Orlik" w Postominie w MARCU 2017. Obiekty te udostępnione będą bezpłatnie dla mieszkańców Gminy Postomino 5 dni w tygodniu w godzinach:(szczegółowy harmonogram poniżej)
Wpisany na stałe do kalendarzy biegowych Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu, który po raz XXVII odbędzie się w uroczej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec, dnia 2 lipca 2017 r. stwarza okazję do integracji miłośników biegowej aktywności fizycznej.
W piątek w restauracji „Biały Rower" w Postominie podsumowano kolejną edycję Biegowego Grand Prix Gminy Postomino oraz zawodników Klubu Biegacza BRYZA Postomino. W tegorocznej rywalizacji klasyfikowano 19 zawodników w tym 4 kobiety oraz 15 mężczyzn. W skład GP wchodziło 12 biegów: Bieg Zaślubin - Kołobrzeg, Darłowska Zadyszka" - Darłowo, Bieg Bogusława X - Łącko, Test Coopera- Postomino, Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec, Bieg Im. E. Garduły - Korzybie, Bieg Eryka - Darłowo, Bieg Uzdrowiskowy - Dąbki, Półmaraton Philipsa - Piła, Bieg Niepodległości - Słupsk; Bieg Mikołajkowy - Jarosławiec; Bieg Noworoczny - Darłówko; Według przyjętego regulaminu, aby zostać sklasyfikowany, zawodnik musiał wziąć udział w min 5 wymienionych biegach natomiast do punktacji liczone było 10 najlepszych rezultatów każdego zawodnika.
Centrum Kultury i Sportu w Postominie serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się 4 marca (sobota) br. o godz. 17.00 na Sali Wielofunkcyjnej. W programie m.in. Występ Kabaretu "NA WYNOS", koncert kapeli z Gminy Damnica. Cena biletu to 30 zł. Nabyć je można w siedzibie CKiS w Postominie. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów na poniższym plakacie.
Centrum Kultury i Sportu w Postominie zaprasza również do udziału w Konkursie Plastycznym „POCZTÓWKA Z MOJEJ MIEJSCOWOŚCI". Więcej informacji w załączonym Regulaminie.