- poniedziałek, 09, styczeń 2017
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 5007
W sobotę 7 stycznia 2017 roku biegacze z Postomińskiego Klubu Biegacza „BRYZA" wraz z zaprzyjaźnionymi zawodnikami z Darłowa, Słupska, Sławna, Koszalina i Korzybia uczcili nowy roku uczestnictwem w XIII Integracyjnym Biegu Noworocznym Parku Wodnego „Jan" z Jarosławca do Darłówka. Udział w biegu wzięło 41 osób w tym 8 kobiet. Trasa biegu z powodu szkód jakie wyrządził orkan "Aleks" musiała zostać znacznie zmieniona. Start biegu przeniesiono do Drozdowa. Biegacze musieli pokonać trasę 15 km m.in. przez Palcewice, Kopań oraz Darłowską "Patelnie". Temperatura powietrza tego dnia wynosiła zaledwie –7 stopni Celsjusza. Najszybciej dystans ten pokonał Krzysztof Wilczewski z klubu Święc Sławno. wyprzedzając drugiego Arkadiusza Białasa ze Słupska oraz Grzegorza Antosika reprezentanta Klubu Bryza Postomino. Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Chodor z Koszalina wbiegając na metę tuż przed Małgorzatą Krzewińską również z Koszalina oraz Katarzyną Kulczyk ze Sławska reprezentującą Bryzę Postomino.






Postomiński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do wspólnej zabawy 15 stycznia br. W programie m.in. Bieg oraz Marsz "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", Kąpiel Morsów, Turniej Piłkarski, Turniej Siatkówki, liczne licytacje, występy zespołu tanecznego Cheerleaders Maxi Energa Słupsk oraz Postomińskich gitarzystów, pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy "Postomino Team", koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Postomina, koncert zespołów Disco Polo: "One Moment", "Two Boys", "Keno" oraz pokaz sztucznych ogni "Światełko do Nieba". Szczegółowy harmonogram imprezy oraz rozkład jazdy "Orkiestrowego Busa i Autokaru" przedstawiamy poniżej.
„Warto spotykać na drodze życia ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc tą drogę życia o wiele ciekawszym doświadczeniem." - Maria Lech-Szajner
W sobotę 7 stycznia 2017 r. w Jarosławcu wystartuje XIII Integracyjny Bieg Noworoczny Parku Wodnego "JAN" w Darłówku. W biegu udział wezmą zaprzyjaźnieni biegacze z Darłowa, Ustki, Sławna, Korzybia i Słupska. Start zaplanowano na godz. 10.00 z placu przy ul. spacerowej w Jarosławcu. Więcej informacji na załączonym plakacie.
Centrum Kultury i Sportu w Postominie serdecznie zaprasza na "Koncert Kolęd i Pastorałek". Na scenie wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Postomina, Kapela Ludowa "Pieńkowianie", grupa "Młodzi Gitarzyści" z CKiS w Postominie, Zespół Wokalny "Pieszczanki" oraz Słupski Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego "Academia Musica". Koncert odbędzie się 17 grudnia br. o godz. 17.00 na sali wielofunkcyjnej w Postominie. Wstęp bezpłatny.
W sobotę 3 grudnia br. w Jarosławcu odbyła się kolejna XVI edycja Ogólnopolskiego Biegu mikołajkowego. Tego dnia na linii startu łącznie stanęło 528 „aktywnych" Mikołajów w przedziale wiekowym od 10 do 85 lat. Wynik ten oznacza, że nasza impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno u młodzieży jak i dorosłych. Wszystkie biegi rozpoczynały oraz kończyły tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka" przy latarni morskiej. Biuro zawodów jak co roku znajdowało się na sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu. Z kolei w szkolnej stołówce wszyscy mogli skosztować przepysznej, pachnącej na odległość grochówki.
Biegowe Grand Prix Gminy Postomino w roku 2016 powoli „dobiega" do końca, za nami już 10 z 12 zaplanowanych biegów. Ostatnim z nich był Słupski Bieg Niepodległości w którym udział, wzięło aż 18 biegaczy z Klubu Biegacza „BRYZA" i terenu Gminy Postomino. Dziesięcio-kilometrowa Słupska trasa okazała się bardzo szybka i szczęśliwa dla naszych reprezentantów, z których wielu pobiło swoje rekordy życiowe na tym dystansie. Wśród mężczyzn najszybszy był Tomasz Szopiński (12 miejsce) uzyskując czas 36:52, tuż za jego plecami na metę „wpadł" Przemek Kurkul (14 miejsce) z czasem o 1 sekundę słabszym (36:53). Trzeci na mecie zameldował się Grzegorz Antosik z czasem 37:43. Wśród Pań po raz kolejny najszybszą z klubu okazała się Katarzyna Kulczyk (16 miejsce w kat. Kobiet) z czasem 48:02. Na drugiej pozycji wśród Pań uplasowała się niezrzeszona jeszcze w żadnym klubie biegowym Alicja Kurkul z czasem 49:55 (25 miejsce w kat. Kobiet). Jako trzecie nasza reprezentantka dystans 10 km pokonała Agata Orłowska - 54:32 (61 miejsce wśród kobiet).