- czwartek, 01, wrzesień 2016
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4213
W dniu 28 sierpnia br. na letniej scenie w Jarosławcu przy ul. Nadmorskiej odbyły się Prezentacje Kapel Ludowych „NA FOLKOWA NUTĘ". Impreza rozpoczęła się przemarszem zaproszonych zespołów w kolorowym korowodzie od latarni morskiej w kierunku sceny. Oficjalne otwarcie imprezy dokonała Wice Wójt Gminy Postomino Aleksandra Kurek oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Marek Leśniewski. Pierwsze takty muzyki ludowej rozpoczęła Kapela Ludowa „Pieńkowianie". Następnie na scenie zaprezentowały się inne zespoły. Na zaproszenie odpowiedziało 8 zespołów, a były to:






Dnia 16 sierpnia 2016 r. na plaży w Jarosławcu – miejscowości znanej od wielu lat z organizowanego Międzynarodowego Biegu po Plaży, zarówno dzieci jak i dorośli mogli sprawdzić swoje predyspozycje na bieżni, skoku wzwyż, rzucie oszczepem młodzieżowym do celu oraz w biegu sprawnościowo – płotkarskim. Wszystko pod okiem Pawła Czapiewskiego i Tomka Czubaka – aktualnych rekordzistów Polski w biegach na 800 i 400 m oraz Pawła Januszewskiego – mistrza Europy z 1998 r. w biegu na 400 m przez płotki. W rozłożonym na tę okoliczność miasteczku lekkoatletycznym na wygrodzonym odcinku Jarosławieckiej plaży przy zejściu nr 2 udział wzięło ponad 400 osób.
W dniu 24 lipca 2016 r. w Jarosławcu odbyły się XII Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2016". Wybory rozstrzygnięto na placu przy letniej scenie przy ul. Nadmorskiej. W czasie tegorocznej imprezy zorganizowano też konkurs rysunkowy „Pies moich marzeń". W konkursie udział wzięło 32 dzieci. Po wykonaniu wspaniałych rysunków wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Nie było gorszych ani lepszych – wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie.
Serdecznie Zapraszamy na XI Prezentację Kapel Ludowych "Na Folkową Nutę", która odbędzie się już w niedzielę 28 sierpnia na placu za Punktem Informacji Turystycznej w Jarosławcu. Więcej na poniższym plakacie.
W przyszłym tygodniu w Jarosławcu będzie przebywać grupa dzieci i młodzieży Cheerleaders Maxi Słupsk. Mieszkańcom i turystom umilą pobyt w Jarosławcu poprzez organizację kilku następujących wydarzeń:
Serdecznie zapraszamy na pierwszą odsłonę organizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Eventu pn. "Lekkoatletyka dla Każdego", który odbędzie się 16 sierpnia na plaży w Jarosławcu. Każdy z uczestników będzie mógł sprawdzić swoje siły w biegu na 30m, skoku w wzwyż, rzucie oszczepem i biegu płotkarskim. Gości specjalnymi będą znani sportowcy: Paweł Czapiewski i Paweł Januszewski. Zapraszamy!!!
Serdecznie zapraszamy na XVII Rajd Rowerowy "Racibora" po Ziemi Sławieńskiej, który odbędzie się 13 i 14 sierpnia . Zapisy od godz. 8.00 przy pomniku Jarosławieckiego Rybaka. Gwarantujemy dwa dni pełne atrakcji. Więcej informacji na poniższym plakacie.
W niedzielę 7 sierpnia na placu koncertowym w Jarosławcu odbył się pełen atrakcji "Piknik Country". "Niepewna" Piękna pogoda nie zniechęciła publiczności i bardzo licznie uczestniczyli w imprezie. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Najmłodsi mieli możliwość przejażdżki kucykiem, ulepienia garnka, udziału w zajęciach plastycznych z Pracownią Plastyczną GAMMA, obejrzenia ciekawego teatrzyku "Akademia Wyobraźni", zwiedzenia wozu strażackiego czy też wspaniałej zabawy na dmuchańcach. Starsi natomiast mogli spróbować swoich sił podczas zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej.
W piątek 5 sierpnia na Jarosławieckiej scenie wystąpiły czołowe polskie zespoły Disco Polo: Gesek, Defis, One Moment i gwiazda wieczoru Zespół MIG. "Niepewna" pogoda nie zniechęciły fanów tego gatunku muzyki, dzięki czemu na koncert przybyła rekordowa liczba osób w porównaniu do innych koncertów organizowanych w Jarosławcu. Poniżej fotorelacje z tego wydarzenia.
O godz. 9.00 w Jarosławcu po raz trzynasty wystartował "Bieg Śniadaniowy". Trasa przebiegała głównymi ulicami nadmorskiej miejscowości. Uczestnicy biegu w wspaniałej atmosferze podążali za czarnym Hummerem, budząc i zapraszając wszystkich leniwych wczasowiczów do wspólnej zabawy. Gośćmi imprezy byli olimpijczycy: Jacek Wszoła, Jan Huruk, Romuald Krupanek. Każdy z uczestników otrzymał pakiet śniadaniowy ze zdrową żywnością. Poniżej przedstawimy fotorelację z tego wydarzenia.