- czwartek, 04, sierpień 2016
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4535
W dniu 9 sierpnia 2016 r. (wtorek) o godz. 9.00 z placu za Punktem Informacji Turystycznej w Jarosławcu po raz dwunasty wystartuje Bieg Śniadaniowy. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek – 8 sierpnia 2016 r. o godz. 17.00 przy Punkcie Informacji Turystycznej, do wyczerpania limitu uczestników – 1000 osób. Bieg ma charakter rekreacyjny, biegniemy w rytm muzyki płynącej z Hammera. Swój udział potwierdzili znani olimpijczycy m.in. Bogusław Mamiński, Jacek Wszoła, Kazimierz Adach, Jan Huruk, Romuald Krupanek, na trasie nie zabraknie też lokalnych samorządowców. Po biegu każdy uczestnik na podstawie swojej karty identyfikacyjnej otrzyma wysokokaloryczne śniadanie sportowca. Biegi śniadaniowe to kampania promująca zdrowy styl życia, adresowana do wszystkich grup wiekowych. Na trasie liczącej około 2500 m prowadzący we wspaniały sposób łączą muzykę, ze sportem, wplatając ćwiczenia fitness, meksykańską falę i pozdrawiające okrzyki. Rozgrzewkę poprowadzi mistrz olimpijski w skoku wzwyż Jacek Wszoła. W myśl zasady najpierw bieganie – potem śniadanie, Centrum Kultury i Sportu w Postominie serdecznie zaprasza do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.






W sobotę 30 lipca br. na Jarosławieckiej scenie odbył się Wieczór Kabaretowy „Wzdłuż Fal 2016". Wystąpili: Kabaret „PAKA" , Kabaret „WEŹRZESZ". Kabaret DKD oraz gwiazda wieczoru Kabaret „ŁOWCY.B" . Wspaniałe skecze oraz świetna atmosfera przyciągnęła na plac koncertowy bardzo liczną widownię. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
W dniu 26 czerwca 2016 roku w Jarosławcu rozegrano VI Nadmorskie Mistrzostwa Nordic Walking JAROSŁAWIEC 2016. Zawody te zorganizowano w ramach Pucharu Pomorza Nordic Walking 2016. Na starcie stanęło ponad 220 osób z różnych stron naszego kraju.
Zapraszamy w najbliższą niedzielę (24 lipca) do Jarosławca na Wybory Psa Wczasowego "Jarosławiecki Champion 2016". Startujemy o godzinie 16.00 za Punktem Informacji Turystycznej. Szczegóły na załączonym plakacie.
Druga edycja Turnieju Weteranów w roku 2016 „Żyj zdrowo na sportowo" w ramach GRAND PRIX Gminy Postomino „Aktywni 50+" rozegrana zostanie 23 lipca 2016 r. (sobota) o godz. 14.00, na stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie. Zaplanowano konkurencje tj.: toczenie, zbijanie i zwijanie, orlikowa rekreacja, rzut beretem, rekreacyjny tor przeszkód, pchnięcie kulą. Na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów należy zgłosić swój udział w sekretariacie zawodów. Zawodnicy mogą uczestniczyć w jednej, kilku lub we wszystkich konkurencjach. Wyniki turnieju z podziałem na ustalone w regulaminie kategorie wiekowe umieszczone zostaną w komunikacie końcowym zawodów.
W sobotę 16 lipca na "Placu Bałtyckim" w Jarosławcu odbył się koncert SARSY, młodej, polskiej wokalistki, której album pt. "Zapomnij mi" uzyskał w tym roku status platynowej płyty. Supportował jej zespół MITRA grający muzykę rockową z domieszką folku i bogatym brzmieniem sekcji dętej oraz akordeonu. Koncert zgromadził tłumy fanów oraz turystów przebywających w Jarosławcu. Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty/występy w ramach Koncertowego Lata w Jarosławcu. Już 30 lipca odbędzie się Jarosławiecki Kabareton "Wzdłuż Fal" na którym wystąpi m.in. Kabaret "Łowcy .B", natomiast 5 sierpnia obędzie Jarosławiecka Gala Disco Polo, której gwiazdą będzie Zespół MIG. Serdecznie zapraszamy!!!
Dnia 20 i 21 lipca 2016 roku na boisku „Orlik" przy Zespole Szkoł w Jarosławcu odbędzie się Turniej Piłkarski dla kolonii, obozów oraz grup zorganizowanych. Zgłoszenia drużyny dokonać można w Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu lub bezpośrednio przed turniejem w biurze na boisku Orlik. Regulamin dostępny poniżej.