- wtorek, 12, lipiec 2016
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4544

XXIII Bieg im. E. Garduły w Korzybiu był szóstym z biegów zaliczanych do Biegowego Grand Prix Gminy Postomino w 2016 roku. Po rozpoczęciu sezonu biegowego w Kołobrzegu, postomińscy biegacze „śrubowali" swoje czasy również w „Darłowskiej Zadyszce", Biegu "Śladami Bogusława X" w Łącku, Postomińskim Teście Coopera, Międzynarodowym Biegu Po Plaży w Jarosławcu oraz w niewymienionym wyżej Biegu w Korzybiu. Wśród mężczyzn na szczycie tabeli figuruje Konrad Leśniewski, natomiast wśród kobiet prowadzi Katarzyna Kulczyk. Przed nami jeszcze sześć biegów. Zachęcamy wszystkich do udziału w Biegowym Grand Prix. Warunkiem sklasyfikowania jest udział w minimum 5 spośród 12 biegów wymienionych w poniższym regulaminie. Poniżej przedstawiamy również klasyfikację po 6 biegach.
Czytaj więcej: Biegowe GRAND PRIX Gminy Postomino - wyniki po 6 biegach...






W niedzielę 3 lipca w Jarosławcu po raz 26 najlepsi polscy jak również zagraniczni zawodnicy pobiegli w Międzynarodowym Biegu Po Plaży. Jarosławiec już po raz kolejny stał się nadmorską stolicą biegania. Pomimo początkowo niekorzystnej aury pogodowej zawodnicy nie zawiedli. Słoneczna pogoda wróciła jeszcze przed startem pierwszych biegów i stworzyła wspaniałą oprawę temu sportowemu wydarzeniu. Bieg główny na dystansie 15 km ukończyło 709 zawodników, natomiast wraz ze wszystkimi biegami towarzyszącymi odnotowano ponad 1300 uczestników.
W dniu 12 lipca 2016 r. o godzinie 9.30 zapraszamy na XIII Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku "Lato 2016" o Puchar Wójta Gminy Postomino. Szczegóły na załączonym poniżej plakacie oraz w
3 lipca 2016 r. odbył się XXVI Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2016. Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia:
Podczas XXVI Międzynarodowego Biegu po Plaży na trzecim kilometrze trasy, zasłabł jeden z uczestników. Z pomocą 56-letniemu biegaczowi z Bydgoszczy pospieszyli inni zawodnicy, a następnie sztab medyczny- pogotowie ratunkowe i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Długi czas reanimacji przywrócił mężczyźnie czynności życiowe. Mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Koszalinie. Niestety w godzinach popołudniowych już po oficjalnym zakończeniu Biegu dotarła do organizatorów informacja, że mężczyzna zmarł w trakcie transportu do szpitala.
W dniach 26 maja – 1 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna, XXII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jest to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Od kilku lat Sportowy Turniej Miast i Gmin organizowany jest na terenie Gminy Postomino. Różnego rodzaju aktywność fizyczna organizowana była niemal w każdym sołectwie, w każdej szkole, a termin ten był dobrą okazją na zorganizowanie imprez rekreacyjnych i sportowych z okazji Dnia Dziecka czy Dnia Matki, które można było zaliczyć do Turnieju Miast i Gmin.
W dniu 19 czerwca br. odbył się rajd rowerowy „Powitanie Wakacji u Krysi” we Wrześnicy. Miłośnicy Klubu Rowerowego „Marysieńka” miło spędzili niedzielne popołudnie. Dziękujemy serdecznie Pani Krysi za coroczne przyjęcie cyklistów.
Tradycją Postomińskiego Klubu Biegacza „BRYZA” Postomino stał się wyjazd na „Półmaraton Słowaka” do Grodziska Wielkopolskiego. Nie inaczej było również w tym roku. W niedzielę 12 czerwca sześcioosobowa grupa biegaczy z Postomińskiego Klubu Biegacza wraz z Wójtem Gminy Januszem Bojkowskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Postomino Danielem Pakosem wystartowała w biegu na dystansie 21.097 m.. Wyjazd ten był kontynuacją nawiązanej współpracy dwóch liczących się w Polsce biegów jakimi są Bieg po Plaży oraz Półmaraton Słowaka. Grodzisk Wielkopolski podobnie jak Jarosławiec w dniu biegu zmienia się nie do poznania. To co wyprawiają na całej trasie kibice, kwalifikuje ich do najlepszych w Polsce.