- środa, 18, maj 2016
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 4363
W niedzielę 15 maja br. grupa pięciu zawodników Klubu Biegacza „Bryza" Postomino wystartowała w Berlińskim Biegu pod nazwą „BIG Berlin 25". Maciej Januszewski, Adam Cichy oraz nowy klubowicz Grzegorz Prędki wystartowali na koronnym dystansie 25 km, natomiast Agata Orłowska i Adrian Pawłowski na dystansie 10 km. W stolicy Niemiec we wszystkich biegach udział wzięło około 12 tys. biegaczy. Trasa przebiegała głównymi ulicami miasta. Zawodnicy na trasie podziwiać mogli Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Wieżę Telewizyjną, aby zakończyć bieg na Stadionie Olimpijskim w Berlinie (rozegrano na nim m.in. Finał Mistrzostw Świata Włochy-Francja w piłce nożnej w 2006 roku).






W sobotę 7 maja br. w Sławnie odbył się VI Turniej Siatkarski im. Bartka Ziembakowskiego. Był to ósmy turniej zaliczany do Siatkarskiego Grand Prix Miasta Sławno w sezonie 2015/2016. Drużyna reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy „Czarni" Pieszcz, wzięła udział w siedmiu z nich i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Wynik ten jest bardzo satysfakcjonujący, ponieważ nasi reprezentanci uzyskali gorszy wyniki jedynie od dwóch drużyn ze Słupska, natomiast wyprzedzili m.in. drużyny gospodarzy, reprezentantów Darłowa oraz Ustki. Zawodnicy lokalnego klubu od wielu lat uczestniczą w siatkarskich zmaganiach na szczeblu gminnym i powiatowym. Trenują regularnie na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu przez cały rok z wyjątkiem przerwy wakacyjnej. W tym sezonie klub reprezentowali: Artur Struś - prezes klubu i kapitan drużyny, Adrian Pawłowski, Michał Kruczkowski, Kamil Czyżykowski, Cezary Pietrzyk, Patryk Pasternak, Wiktor Swędrak, Dominik Urbański, Dorian Urbański, Paweł Struś, Łukasz Stasiak, Dominik Janik.
Kolejna edycja „Czwartków Lekkoatletycznych" zbliża się wielkimi krokami do końca. Młodzi lekkoatleci z terenu gminy Postomino rywalizować będą jeszcze dwukrotnie: 19 maja oraz 2 czerwca podczas Finału Gminnego kończącego cały sezon 2015/2016.
Majówka w gminie Postomino rozpoczęła się bardzo aktywnie. W niedzielę 1 maja, nad jeziorem Wicko w Łącko odbył się XVII Bieg Śladami Bogusława X. Składał się on z rywalizacji sołeckiej na dystansie około 2000 metrów oraz biegu otwartego na dystansie 10 km. Łącznie w obu biegach udział wzięło 161 zawodników. O godz.
W sobotę 23 kwietnia br. oczy wszystkich sympatyków lekkiej atletyki skierowane były na Stadion Sportowy im Zbigniewa Galka w Postominie na którym rozgrywany był VII Mityng lekkoatletyczny „Przez Postomino do RIO" oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w biegu na dystansie 10.000 metrów. Wśród startujących znalazły się nazwiska czołowych polskich zawodników, a także utytułowana wieloboistka z Jamajki oraz biegacze z Ukrainy.
Poniżej przedstawiamy relację zdjęciową z sobotniego Mityngu Lekkoatletycznego "Przez Postomino do RIO" i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10.000m. Pełna relacja wkrótce.