- piątek, 01, luty 2019
- , opublikował:
- CKiS Postomino
- , odsłon artykułu: 3297
W dniu 25.01.2019 w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyła się piąta już edycja Mikołajkowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Postomino. W zmaganiach najmłodszych adeptów sztuki karate z postomińskiego klubu udział wzięło ponad dwudziestu karateka, którzy dzielnie walczyli w poszczególnych kategoriach prezentując bardzo duże umiejętności. Zmaganiom toczącym się przy aplauzie zgromadzonych kibiców przyglądali się Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Pan Marek Leśniewski oraz Pani Maria Lech-Szajner - prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Aktywni" Postomino. Za swoje występy wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy a także małe podarunki od Świętego Mikołaja a najlepsi w kategoriach pamiątkowe Puchary. Na pierwszych stopniach podium stawali: Kaja Sobków, Amelia Szymańska, Marika Uljanicka, Oliwia Kamyszek, Jakub Świstek, Jakub Cichy, Fabian Jakubek, Patryk Świstek oraz Mateusz Uljanicki. Na podium stawali także Matylda Sobków, Maja Świstek, Wiktoria Jakubek, Damian Dorochowicz, Mirosław Dorochowicz oraz Krystian Ostrowski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przypominamy także, że na zawodników postomińskiego klubu można głosować w plebiscycie Dziennika Sławieńskiego na najpopularniejszego sportowca powiatu sławieńskiego w 2018 roku.
"Zadanie zostało zrealizowane ze środków finansowych Gminy Postomino oraz Stowarzyszenia AKTYWNI Postomino"
Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Postomino






Pierwszy tegoroczny start postomińskich karateków za nami. Zawodnicy trenujący w sekcji przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin, które w dniu 04.03.2017r. odbyły się w Gdańsku. Organizatorem zawodów była Pomorska Akademia Sportu Karate Kyokushin kierowana przez sensei Jarosława Preisa. W turnieju udział wzięło 170 reprezentantów 20 klubów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Karatecy z Postomina spisali się bardzo dobrze. Złoty medal w kategorii kata seniorów wywalczył Łukasz Cichy, a na piątej pozycji uplasował się Krystian Ostrowski, który rywalizował w kategorii kumite juniorów do 65kg. Warto również podkreślić, że dla Krystiana był to pierwszy występ w kategorii juniorów, dlatego tak dobra postawa reprezentanta naszego klubu bardzo cieszy. Kolejnym sprawdzianem dla naszych zawodników będzie Wojewódzka Olimpiada Młodzieży, w której na początku kwietnia udział wezmą najmłodsi karatecy. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniach 21-22 stycznia w Gdyni odbyło się seminarium szkoleniowe karate kyokushin, w którym udział wzięło blisko stu trenerów, instruktorów oraz zawodników z północnej Polski, w tym trójka reprezentantów postomińskiego klubu: sensei Łukasz Cichy oraz senpai Krystian Ostrowski i Piotr Szafrański. W ramach zgrupowania odbyło się pięć dwugodzinnych treningów, które poprowadził shihan Andrzej Drewniak (8 dan) - wiceprezes Polskiego Związku Karate oraz Sekretarz Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate. Sobotnie zajęcia poświęcone były doskonaleniu techniki, poruszania się w walce oraz pracy na tarczach. Trzeci - nocny trening był wprowadzeniem do technik medytacji i konsolidacji ćwiczących. Dodatkowym elementem budującym klimat treningu, były lampiony subtelnie oświetlające mrok sali. Pierwszy niedzielny trening poświęcony był kata, zaś ostatni dotyczył doskonalenia elementów obrony oraz ataku. Na koniec odbyły się godzinne walki, które zakończyły zgrupowanie.
W dniach 25-26 listopada w Olimpijskim Centrum Sportu Papendal w Arnhem w Holandii odbędą się jubileuszowe 30. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin seniorów, juniorów oraz młodzików w kategoriach wagowych. Oprócz europejskich reprezentacji w turnieju gościnnie udział wezmą ekipy z Japonii, Australii, USA, Tunezji czy też Kazachstanu. W zawodach wystąpi trójka zawodników reprezentujących sekcję karate kyokushin w Postominie. Będą to Aleksandra Karpuk, Monika Cicha oraz Łukasz Cichy.
Centrum Kultury i Sportu w Postominie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do zapisywania się do sekcji Karate Kyokushin. Więcej szczegółów na poniższym plakacie.
Miła nam poinformować, że reprezentująca klub karate kyokushin przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie Aleksandra Karpuk została wicemistrzynią Europy w kategorii kobiet do 70kg. Turniej rozgrywany był w dniach 11-12 czerwca w Belgradzie. W drodze po medal Ola pokonała m.in. brytyjkę Samanthę Williams oraz zawodniczkę z Hiszpanii Diane Cantero Perez. W finale Ola zmierzyła się z Rosjanką Anzheliką Sabaeva . Po bardzo wyrównanym pojedynku musiała niestety uznać wyższość swojej rywalki i ostatecznie stanąć na drugim miejscu podium.
Miło nam poinformować, że w dniu 9 kwietnia 2016r. Aleksandra Karpuk - zawodniczka reprezentująca sekcję karate kyokushin przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie, podczas rozgrywanych w Chełmie 43. Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin wywalczyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w kategorii powyżej 65kg. W turnieju, który rozgrywany był na najwyższym poziomie udział wzięło łącznie 105 zawodników reprezentujących 51 klubów z całego kraju. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin "Kanku" w Chełmie.